Англійська для дітей
 
Як вони опинилися у дитячому ліжечку? Читати йому вголос двома мовами – гаразд, показувати прості англійські слова для дітей – згодна. Знаю, що заняття іноземною з дітьми потрібно починати раніше, але аудіювання для дітей? Навчання дітей англійської з пелюшок? Навушники… шестимісячному малюкові. Ще би прописи поклав.
 
А, он воно що, малюк сам їх схопив і приніс у ліжечко? Що ж, це на нього схоже. І звідки стільки наполегливості: усе йому неодмінно потрібно пізнати, зрозуміти й освоїти. Цікаво, чи надовго з'явиться в нашому житті іноземна з трьох років? Тато вже шукає навчальні дитячі англійські слова та готується їх пояснювати.
 
Навчання дітей англійської мови: з чого варто починати і на чому зосередити увагу
 
Навчання дітей англійської мови
Як правильно починати навчання дітей англійської?
 
Певно, якщо ви шукаєте інформацію про навчання дітей англійської мови, значить, шкільні уроки чимось вас не задовольнили. Тоді можливо, вас цікавлять курси, розмовна англійська чи онлайн-навчання. А може ви хочете почати вивчення англійської з дитиною до того, як вона відправиться до школи чи навіть садочка? У такому разі вам напевно потрібні англійська азбука для дітей, лічба і фонетика для дітей. Або не потрібні. Спробуємо з’ясувати.
 
Для цього поговоримо про цілі, мотивацію та пріоритети у вивченні англійської мови з дітьми. І ще про те, що можемо зробити ми, батьки, щоб англійська для дітей була легкою і захопливою.

Як звучать наші цілі у навчанні дітей англійської?
 
Як звучать наші цілі у навчанні дітей англійської?
Перед тим як взятися за навчання дітей англійської, поставте чіткі цілі
 
Навчитися ходити, навчитися плавати і… вивчити англійську. Дивно, чи не так? Виходить, для нас навчання дитини англійської мови – це процес, котрий одного прекрасного дня закінчиться. Тим часом, мову потрібно засвоїти, відчути і практикувати. Так, вивчити раз і назавжди не вийде. Ба більше, можна витратити на англійську 10 років і потім не наважуватися нею заговорити. Чимало батьків відчули це на собі. Не таку англійську для дитини ми хочемо знайти.

Мова – це потужний інструмент. Потрібно опанувати його і вміти ним користуватися. Знаючи це, ми маємо зробити так, аби “English” для дітей звучало як “морозиво”, а не як “броколі”. Нехай відчують, що знати мову – крутіше, ніж мати гіроборд. Адже англійська є універсальним інструментом для пізнання світу. Вона стирає кордони й усуває перешкоди. Вона піднімає рейтинг пошукача роботи на співбесідах.

Ці аргументи чудові. Для вас. Але навряд чи необхідність вивчення англійської мови варто подавати дитині у такому вигляді. Швидше за все, їй потрібні емоції, а не логічні аргументи. Хоча вам видніше, ви знаєте її краще. Однак щоб бути більш переконливими, необхідно чітко розуміти, чого са́ме ви хочете. Обміркуйте свої великі стратегічні та маленькі тактичні цілі з навчання дитини англійської мови за технологією SMART: вони мають бути конкретними, вимірюваними, реалістичними й обмеженими в часі та повинні мати виконавця.

І ще одне. Навчити дитину англійської мови буде легше, якщо вона сама так вирішила. Тобто, ви придумали ціль, але потрібно, щоб дитина вважала її своєю. Підкажіть, заінтригуйте, натякніть і нехай англійська для дитини стане її власною блискучою ідеєю. На щастя, ця порада не універсальна. Адже діти починають бачити причиново-наслідкові зв’язки і зможуть ставити цілі приблизно тоді, коли почнуть навчатися у школі. До того часу постійними гостями у вашому домі чи поза ним будуть весела англійська для дітей, розвивальна англійська для дітей – усе, що завгодно. Тож не сумуйте, трішки розваг вам таки дістанеться.
 
Вивчаємо англійську з дітьми: мотивація
 
Вивчаємо англійську з дітьми: мотивація
Як мотивувати дітей на навчання англійської?
 
Круто бути дорослим. Можна вирішувати, чим займатися і мати для цього різні види мотивації. А коли її бракує, то у мережі повно мотиваційних статей, картинок і порад, де її шукати, якщо вона зникла чи загубилася. Але коли ти дитина, то до всього цього натхненного контенту тобі немає діла. На дітей краще діє зовнішня мотивація. До певного віку. Існує думка, що якби можна було покластися на внутрішню мотивацію при виконанні завдань, не були би потрібні оцінки. Виходить, що навіть чимало студентів потребують зовнішніх стимулів для вирішення питання “навіщо мені вчитися”. Тим більше це стосується вивчення англійської для дітей.
 
Тому якщо ви хочете, щоб навчання англійської дитини йшло гладко, доведеться щодня її заохочувати. Інтерактивна англійська для дітей в цьому допоможе. Поки будете шукати або організовувати захопливі заняття з англійської для дітей, тіште себе думкою, що це не назавжди. Згодом вони усвідомлюють, що англійська їм реально потрібна. А до настання такої самостійності важливо тактично діяти для досягнення вашої стратегічної мети. Сподіваємося, що вона вже не звучить як "англійська для дитини дуже важлива, і тому вона повинна раз і назавжди вивчити цю мову". І пам'ятайте: найсильніше впливають постійні дії, яких не помічаєш. Йдеться про тренування довготривалої пам'яті, тому що з кавалерійського наскоку мову надовго не вивчиш. І запевняємо – основи англійської для дітей можуть бути засвоєні без жодних зусиль з їхнього боку. Ми підкажемо, як це зробити.
 
Англійська для дитини: пріоритети
 
Англійська для дитини: пріоритети
Розставте пріоритети, щоб навчання дітей англійської не перевантажувало їх
 
Існують чотири мовні навички: дві умовно називають пасивними (читання і слухання), інші дві – активними (говоріння і письмо). У загальноосвітніх школах частіше читають і пишуть, вкрай рідко говорять і ще менше слухають. Тож заняття англійською мовою для дітей на курсах майже завжди позиціонуються як комплексні. Втім, неможливо тренувати всі навички однаково добре. Отже, вам потрібно згадати, для чого англійська для дітей потрібна саме вам і зробити вибір. Адже краще спрямовувати зусилля і гроші на розвиток пріоритетної для дитини навички, а інші підтримувати на пристойному рівні.

При цьому має значення, як саме ви плануєте навчати дитину англійської. Наприклад, це будуть індивідуальні заняття з репетитором чи групові заняття у мовній школі. Важливо і те, чи ви лише починаєте й обираєте найкращі методи, чи цікава англійська для дітей покликана заповнити прогалини у знаннях. Навіть не намагайтеся достукатися до дитячої логіки – так ми, дорослі, вивчаємо англійську мову. Для дитячої свідомості майбутнє надто далеко, щоб про нього думати. Знайдіть причину, чому знати англійську для дітей круто вже сьогодні.

Стосовно навичок: вони дуже пов’язані між собою. Якщо під час вивчення англійської мови дитина багато читає, то їй буде легше писати. А якщо вона регулярно слухає якісні та зрозумілі матеріали англійською, то раніше почне розмовляти і робитиме це впевненіше, оскільки в неї буде “відчуття мови”. Вона пам’ятатиме, як вживати мовленнєві конструкції, а не буде складати фразу з окремих елементів. Пам’ятаєте, саме так виглядають граматичні таблиці – як математичні приклади. Мова так не працює.
Зрештою, що б ви обрали: нехай дитина пізніше заговорить, зате грамотно і з мінімальним акцентом чи швидше почне, але припускатиметься помилок? Потрібен баланс і ваша батьківська мудрість: інша крайність – занадто довго готуватися і потім боятися заговорити. Та майте на увазі, що слухати потрібно на всіх етапах вивчення англійської.

Залежно від того, для чого вашій дитині потрібна (вже, пам’ятаєте) англійська, розставте акценти у її вивченні. Розмовна англійська для дітей потренує навички слухання і говоріння. Якщо впевнені у викладачеві чи носієві мови – сміливо обирайте такий формат навчання. І обов’язково слухайте якісні матеріали – це допоможе дитині правильно вимовляти англійські слова, у тому числі при читанні. Аудіоматеріали також познайомлять дітей з тим, як насправді звучить живе мовлення – зі скороченнями та сленгом. Каліграфічно писати ручкою ваших дітей навчать і у школі, а от грамотно висловлювати свою думку допоможе читання і те ж таки слухання. І звісно враховуйте вік під час визначення пріоритетів у заняттях англійською для дитини.
 
Коли краще почати навчання дитини англійської
 
Коли краще почати навчання дитини англійської
В якому віці навчання дітей англійської буде найбільш ефективним?
 
Хотілося б сказати, що на запитання про вік початку навчання дітей англійської однозначної відповіді немає. Дорослі, діти, студенти, школярі – усі вчать її по-своєму. Крім того, доросла англійська зовсім не така, як англійська для дітей – навчаємося читати, запам’ятовуємо і відчуваємо мову ми по-різному. І це залежить не лише від віку та здібностей. Як визначити, кому найлегше? Малята швидше запам’ятовують, але йдеться про невеличкий обсяг інформації за раз. Їхня продуктивність не може зрівнятися з дорослими чи студентами, котрі мають потребу і мотивацію. У школярів є час, котрий, щоправда, не завжди використовується ефективно у школі. Дорослі частіше не мають часу і їм складніше відчути і сприйняти мови, зате у них є воля і наполегливість. Інколи.

Відтак для того, щоб сказати: “цей момент настав, віднині навчаємося англійської мови для дітей» слід ознайомитися з кількома дослідженнями і прийняти власне рішення. За бажання вивчати англійську для дітей в Києві та великих містах ви можете в англомовному садку, міжнародній школі, на курсах на додаток до шкільних уроків, під час розважальних заходів, презентацій або розмовних занять на вихідних.

А ще можна практикувати англійську для дитини, поки вона ще зовсім крихітна. Є шанси виростити білінгва, якщо хтось із рідних або няня, котра багато часу проводить із немовлям, будуть постійно розмовляти з ним іншою мовою. Та і сам по собі ранній старт навчання дітей англійської збільшує шанси опанування іноземної мови нарівні з рідною, особливо коли це стосується вимови.
 
Вивчення англійської для дітей онлайн 
 
Вивчення англійської мови для дітей онлайн
Навчання дітей англійської: онлайн або офлайн?
 
Немовлята – це чудово, але що робити, якщо старша дитина цілими днями не випускає з рук смартфон? У такому разі пропонуємо спробувати онлайн-навчання англійської мови для дітей.
 
Є багато додатків, котрі навчають мови в ігровій формі. Найпопулярніший з них – Duolingo, який ви легко знайдете в App Store або Google Play. Він безкоштовний і має ненав’язливу рекламу. Курс англійської для дитини доступний на основі української та російської мов. Він містить короткі уроки, що дозволяють тренувати різні навички: переклад з англійської та на неї, аудіювання та говоріння. При цьому, як і в іграх, можна обирати рівень складності, здобувати медалі, отримувати бонуси, відкривати додаткові можливості й тому подібне. Спробуйте – вам самим сподобається! Заодно покажете дітям приклад.

Інший варіант навчання дітей англійської – англійська для дітей по скайпу. Він має низку переваг над звичайним репетиторством. Не треба витрачати час і гроші на дорогу, можна займатися у комфортних домашніх умовах, батькам простіше спілкуватися з викладачем, щоб бачити успіхи й розуміти труднощі своїх дітей.

Втім, якщо такий формат не підходить, можна поєднати нові технології з більш традиційною роботою в класі. Точніше, у “перевернутому класі”, як це зроблено у нас. Якщо коротко і спрощено, то суть у тому, що діти вивчають нові теми самостійно вдома, переглядаючи відео на спеціальній онлайн-платформі “My Green Country”, а на заняттях використовують здобуті знання на практиці. Таким чином в учнів є можливість і мотивація проводити “екранний час” із користю. Детальніше про формат “перевернутих класів” під час навчання дітей англійської читайте в окремій статті.
 
Навчання дитини англійської: секрети й секретики для домашнього вжитку  
 
Навчання дітей англійської: секрети й секретики для домашнього вжитку
Чи варто навчати дітей англійської вдома?
 
А тепер поговоримо про випадок, коли ви знайшли саме той співзвучний вашим бажанням і потребам дитячий центр англійської мови чи англійський клуб для дітей. У цю мить ви сповнені впевненості у собі та натхнення робити ще більше, аби англійська для дитини стала другою рідною мовою. У вас є велика мета і поки дитина сповнена ентузіазму, ви хочете закріпити успіх удома.

І знаєте, що найбільше заважатиме вам і вашій дитині вчити мову? Стереотипи і шкільні методики. Якщо ви уважно читали цю статтю, то звісно, не станете одразу шукати правила читання англійської для дітей, бо знаєте, що спершу потрібно наслухатися мови, а вже потім вчитися читати. Але є речі, котрих уникнути складніше. Вони починаються, коли читати ви з дитиною уже вмієте.

Пробували шукати основні дієслова англійської мови? Скільки їх: 100 найголовніших чи 55, котрі потрібно знати для виживання? Які вчити спершу: правильні чи неправильні? А коли ми знаходимо англійські дієслова для дітей, то забуваємо, що не маємо мети зробити з дітей ходячі енциклопедії. Отже перед нами не стоїть завдання вивчити дієслова. Ми хочемо, щоб діти вміли їх застосовувати, тому вчити їх потрібно, по-перше, поступово, а по-друге, у контексті, а не цілою табличкою.

Чим більш прикладними будуть заняття, тим більше сподобається така англійська дітям. Навчання дитини англійської вдома сьогодні не потребує від вас багато зусиль. Оточіть дитину англійською і зробіть її вивчення щоденною забавкою. Для початку знайдіть прості англійські слова для дітей, помістіть їх у контекст (складіть з ними фрази) і робіть, що заманеться. Подавайте англійську для дитини у вигляді головоломок і квестів по квартирі у пошуках скарбів, адвент-календаря до будь-якого свята чи мовних memory games. І винагороджуйте за успіхи приємними сюрпризами, якщо денної цілі було досягнуто.

Розвісьте картки, на яких будуть написані англомовні фрази (саме вислови, не просто слова) на предметах у своєму помешканні й ви побачите, як виглядає легка англійська для дітей. Якщо маєте натхнення і час – можете побавитися з QR-кодами. За ними можуть бути зображення, аудіофайли чи написи. Діти оцінять ваші старання, будьте певні.

Захоплива англійська для дітей просто повинна мати присмак небезпечних пригод. Спробуйте пройти із зав’язаними очима по лабіринту, намальованому на підлозі, коли практикуватимете пояснення напрямків руху словами. Одного разу це допоможе зорієнтувати іноземця, котрий питатиме, як пройти до найближчої станції метро у Києві. А до того часу хай рятує від алігаторів, котрі живуть за межами лабіринту.

Ще один спосіб глибоко засвоїти мову – запропонувати вашому маленькому поліглоту провести заняття – англійську для дітей. Для молодших чи однолітків, рідних чи друзів. Або для вас. Якщо вона зможе пояснити вам, що дізналася і навчилася, то запам’ятає цю тему краще. Зрештою, навіть маленькі діти хочуть бути корисними і почуватися експертами.

А ще спробуйте поговорити з дитиною англійською. Це може бути розповідь про те, як минув день або переказ сюжету щойно переглянутого англомовного відео. Якщо бракуватиме слів, разом відшукайте їх в онлайн-словнику і продовжуйте розмову. Ви будете приємно здивовані, коли побачите, наскільки розвиває ваші комунікативні навички проста англійська для дітей на повсякденні теми.

А ще приємні щоденні речі: мультики, ігри, hugs and kisses перед сном також можуть звучати англійською. Так малеча полюбить мову і поступово навчиться нею розмовляти. Якщо ми вивчаємо англійську разом з дитиною, то вона матиме усі підстави для того, щоб сказати, що ця мова тепер “deep down in my heart”.

І ще одна порада наостанок: ходіть туди, де можна почути носіїв мови або тих, хто вправно нею володіє. Це можуть бути екскурсії для іноземців, розмовні клуби, презентації на книжкових форумах та в книгарнях. Місць і ситуацій, де можна практикувати англійську для дітей у Києві є незліченна кількість.
 
Чому вам потрібна англійська для дітей: кілька аргументів від нас
 
Чому вам потрібна англійська для дітей: кілька аргументів від нас
Як навчання дітей англійської допоможе їм у майбутньому?​
 
Якщо бути чесними з собою, то ми визнаємо, що поняття не маємо, які вміння знадобляться нашим дітям, коли вони виростуть. Неодноразово доводилося чути, що англійська для дітей розвиває мозок і підвищує рівень інтелекту. Власне, як і будь-яка інша діяльність, котра потребує аналізу, порівняння та синтезу інформації, залучає пам’ять і образне мислення.

Досвід великих компаній – таких як Google чи Amazon доводить, що найталановитіші люди на планеті стають дедалі мобільнішими і хочуть працювати в організаціях з великою свободою. А вона неможлива без уміння висловити свою думку кількома мовами. Знання іноземної мови також відкривають для дітей можливості навчатися на безкоштовних онлайн-курсах: Coursera, edX, FutureLearn, Youtube, Khan Academy і здобувати якісну освіту незалежно від того, чи дитина живе у Києві, чи в маленькому селі. Ви можете собі уявити, що волонтери Корпусу Миру не можуть приїхати до деяких населених пунктів, оскільки не знаходиться людей, котрі володіли б англійською на достатньому для спілкування рівні?

Зрештою, оскільки є безліч можливостей і ресурсів, з допомогою яких можна вивчати англійську для дитини, то її знання є лише свідченням того, що дитина достатньо цілеспрямована, щоб скористатися ними. Зате це у свою чергу означає, що вона зможе не тільки розв'язувати сьогоднішні проблеми, але і впорається з викликами майбутнього.

Отож формулюйте цілі, знаходьте мотивацію, розставляйте пріоритети і вирішуйте, коли ви хочете розпочати і як бажаєте продовжити навчання дітей англійської. Знайдіть для них цікаві заняття на курсах і практикуйте іноземну для дитини вдома. Нехай ваші зусилля з пошуку цікавих занять дуже скоро дадуть приголомшливі результати. І хай щастить на гарних викладачів і вмотивованих дітей!
 
Англійська для дітей: як ефективно вивчати мову
 Анна Кобзар, викладач Грін Кантрі
Дата публікації: 3 грудня 2019