Починати вчити англійську варто якомога раніше: в юному віці мозок краще сприймає нову інформацію. Тому навчити дитину англійської мови з нуля набагато простіше, ніж дорослу людину. Але як і з чого стартувати? І що робити, якщо маленький учень абсолютно не зацікавлений? Про правила ефективного уроку в домашніх умовах і те, як перетворити англійську для дітей-початківців на захопливу гру, поговоримо далі.
Зміст
1. Із чого починати вчити англійську мову з нуля для дітей
2. Як зробити заняття з вивчення англійської мови з нуля улюбленими та легкими
3. Помилки в мотивуванні дітей
Велику роль у вивченні англійської мови з нуля для дітей відіграє вік. Вважається, що мовну підготовку варто вводити якомога раніше. Вивчати англійську можна як паралельно з вивченням рідної мови, так і після того, як дитина почне розмовляти українською або російською – приблизно в три роки. Втім, якщо вік дітей вже наближається до шкільного, а батьки тільки задумалися над користю іноземних мов – почати навчання з нуля не пізно. Просто для кожного віку потрібна своя програмата свій підхід.
Дітям цікава не сама мова, а ігровий процес навчання
Як же почати таку нелегку справу? Можна найняти репетитора для дитини, записати її на курси для найменшеньких або ж на перших порах навчати її самостійно. Будь-яке нововведення – це стрес для дитини. Вивчення англійської мови з нуля для дітей – не виняток: рідко кому дійсно подобаються заняття з самого початку. Тому перші уроки можна проводити вдома. Так дітям буде простіше сконцентруватися, їх не будуть відволікати сторонні об'єкти й люди. Зараз можна знайти масу матеріалів, які допоможуть батькам у цій затії, оскільки розраховані на спільне вивчення дітьми й батьками з нуля.
Як на заняттях із педагогом, так і на домашніх уроках в якості навчального матеріалу потрібно використовувати те, що подобається дитині: мультики, книги, ігри тощо.
Практика читання англійською мовою – невід'ємна частина навчального процесу
Основне правило тут – не напружувати й не перевтомлювати дитину. Нічого доброго не вийде, якщо на малюка звалиться маса слів, правил, мовних конструкцій. Єдиний результат, який ви отримаєте після цього, – небажання займатися. Звісно, це нікому не потрібно, тому розглянемо поради, як максимально полегшити процес навчання з нуля та розслабити дитину.
Що притаманне абсолютно всім дітям? Почуття гумору та бажання посміятися. Це можна застосовувати в процесі уроку. Наприклад:
Ще кілька порад, які допоможуть і педагогам, і батькам ефективно навчати дітей:
У вивченні англійської мови з нуля для дітей важлива легкість і невимушеність, адже дитина зовсім не знає, що таке англійська мова та навіщо вона їй. Для хороших результатів потрібно правильно мотивувати учня.
Сильна мотивація дитини полегшить процес навчання з нуля
Часто батьки кажуть дітям, відправляючи їх до школи іноземної або займаючись з ними вдома: «Ось будеш знати англійську – будеш хорошим програмістом/менеджером/перекладачем, зможеш працювати в престижній компанії...». А чи потрібно воно 5-річній дитині? Навряд чи вона зрозуміє навіть значення всіх цих слів. Набагато краще в якості цілей використовувати перегляд мультиків в оригіналі, подорожі, пошук нових друзів із англомовних країн.
Буває і зворотна мотивація. Це коли діти чують фрази на зразок: «Не будеш вчити англійську – станеш двірником!». У відповідь на таку репліку дитина не почне старанно зубрити матеріал з нуля, аби не стати тим самим нещасним двірником. Швидше за все, вона повністю відмовиться робити що-небудь. У якості мотивації краще використовувати похвальні фрази: «Ти точно зможеш все вивчити, ти у мене найрозумніший!».
Правила вивчення англійської мови з нуля для дітей дуже прості. Трохи похвали, гумору, ігор і розумної мотивації – і дитина щасливо вивчає новий матеріал. Головне пам'ятати, що в усьому важливі почуття міри та поступовість. Тоді результати будуть радувати й маленьких учнів, і батьків.
Влада Іванова