А Ваша дитина а bookworm? Ввечері вона якнайшвидше хоче виконати всі домашні завдання, щоб сховатися під ковдру та під світлом ліхтарика поринути в нову сторіночку книги? – реальність дещо звичайно інша;) Хтось дійсно полюбляє книги і надає перевагу саме їм, а не гаджетам 21 століття, а когось і не змусиш сторіночки прочитати! Тому сьогодні розберемося як «змусити» дитину полюбити читати не тільки українською, а й англійською! 


Поради для батьків щодо зацікавлення дітей у читанні:
1.   Покажіть Вашу зацікавленість книгами. Власний приклад – найкраще заохочення дитини до читання. 
2.   Оберіть книжку разом з дитиною: нехай дитина обере красиву ззовні та цікаву за змістом книгу.
3.   В пріорітеті може стати екранізована книга. Перегляд фільму  може бути гарним стимулом для дитини прочитати книгу до кінця. 
4.   По черзі читайте один одному розповіді або смішні історії: читання вголос  допоможе дитині не тільки полюбити книгу, але й розвинути впевненість в собі!
5.   Перетворіть читання на ритуал: знайдіть звичний затишний куточок для читання, можна читати з горнятком гарячого шоколаду;)

Читання англійською
Звичайно можна обрати будь - яку книжку і мучитися над нею, розуміючи пару слів, які нещодавно були вивчені, або ж віднестися серйозно до читання англійською і взятися за так звану billingual book –  книгу-білінгва ( двомовне видання: мова оригіналу + мова перекладу), яка дійсно стане у пригоді читачам з початковим рівнем! 
Читання таких книг не тільки можна використовувати в якості підтримки, доповнення до розмовної практики, але й при освоєнні мови з нуля.

Підбірка сайтів з електронними книгами-білінгвами

- storybird.com 

- homeenglish.ru

- eng-books.narod.ru

twirpx.com

Мережа шкіл Green Country  надає перевагу книгам-білінгвам від видавництва "Братське": цікаві сюжети, красива мова та якісні яскраві ілюстрації. 

І, звичайно, ніхто не відміняв книжкові магазини, де знайдуться книжечки кожному до смаку!

Привчаючи дитину читати англійською, можна використовувати не тільки двомовні видання, але й книги з лексичними вправами, які допоможуть не тільки не знудитися дитині, а й опрацювати прочитане. Однією з таких книг є Greeny the Brownie  - книга, яка містить цікаві історії, яскраві малюнки та корисні вправи! Жодна дитина не буде байдужою до такої захооплюючої книги і Ви й не помітите як за літні спекотні, інколи й дощові дні Ваша дитина "проковтне" книгу;)

Корисні поради при читанні англійською мовою:
-    Обирайте книгу відповідно до рівня володіння англійською ( сайти, де ви знайдете книги чітко поділені за рівнями:  oxfordowl.co.uk -  про користування цим сервісом ми вже писали у статті Книги англійською онлайн. За що я їх люблю., poleznyeknigidladetej)
-    Запасіться гарненьким блокнотиком та словничком для того, щоб записувати нові слова, а краще вирази в яких вони вживаються;
-    Якщо ж Ви, а точніше Ваша дитина, надає перевагу гаджетам, тоді необхідно знайти програму, яка буде максимально зручною. У цьому Вам допоможуть такі додатки на телефон: LingQ, Cool Reader, English Books Reader та Kindle;
-    Гарний настрій та free time і Ваш level of English взлетить вгору!

А для тих, у кого рівень англійської далеко не початковий, хто береться не вперше за книгу англійською, а також для brave boys and girls, хто хоче відразу приступити до читання англійською без всіляких перекладів та підказок, супер ресурс з описом книг та можливістю їх завантаження: english bookland
Не забуваймо, що книга - це не лише можливість вивчити мову, але й можливість покращити свій словниковий запас ( не важливо чи книга українською, чи англійською мовою), покращити вимову, стати більш переконливим у своїх висловлюваннях!

Reading is  dreaming with open eyes!

Дата публікації: 5 травня 2017