Іноземна з 3 місяців (ось так жарт). Просто жах, як багато інформації. Так, так, так... Англійська для дошкільнят. Англійська для дітей дошкільного віку. Уроки англійської для дошкільнят... О, знайшла: перші кроки у вивченні іноземної мови, школа англійської мови Green Country.

Зміст

 1. Англійська мова для дошкільнят. Let the show started
 2. Види навчання англійської мови дошкільнят
 3. Домашнє навчання англійської мови дітей дошкільного віку VS шкільне навчання
 4. Мотивація дітей дошкільного віку для занять з англійської мови
 5. Урок англійської для дошкільнят. Писати, читати, слухати чи говорити?

Із перших днів життя ми намагаємося допомогти своєму малюкові на шляху його розвитку, підштовхнути, направити в потрібне русло. І одним із значущих етапів є вивчення англійської мови в дошкільному віці. Адже саме зараз відбувається становлення особистості дитини, вона намагається знайти і зрозуміти себе в цьому світі, починає співпрацювати з дітьми, які її оточують. Спілкування стає одним із важливих чинників взаємодії вашої дитини з навколишнім світом. І наше завдання як батьків – допомогти, дати найкраще, особливо це стосується навчання англійської мови дітей дошкільного віку. У цій статті ви знайдете методи, які допоможуть вашій дитині досягти бажаної мети: заговорити іноземною мовою.

Англійська мова для дошкільнят. Let the show started

Англійська мова для дошкільнят. Let the show started
Уроки англійської мови для дошкільнят – інвестиції в майбутнє дитини

Давайте поговоримо про те, що потрібно на перших етапах навчання вашому малюкові. Якщо ви вирішили практикувати іноземну мову вже з перших днів, то найкраще підійдуть пісні, колискові. Так, для вашої дитини, коли вона підросте, вже не буде шоком звучання іншомовних слів. До того ж у більш ранньому віці мозок дитини все записує на «плівку» підсвідомості й потім їй буде легше звідти зчитувати інформацію. Це дуже весело і буде подобатися як вам, так і вашому малюкові, а якщо при співі ще й танцювати з ним – отримаєте вдвічі більше задоволення. Причому, якщо ви не знаєте іноземну, то тепер зможете вивчити її разом. Це просто і весело. Пропоную вам таку схему з вивчення англійської з дошкільнятами за піснями:

 1. Знайдіть пісню, яка вам подобається.
 2. Прослухайте її один раз.
 3. Знайдіть слова до пісні. Роздрукуйте їх або збережіть у закладках. Прочитайте пісню один раз. Намагайтеся зрозуміти, про що вона.
 4. Перевірте незнайомі слова в словнику. Можете їх виписати. Або ж прочитати український переклад пісні.
 5. Тепер можете дивитися на слова пісні і співати разом з виконавцем для вашого малюка.

Але якщо вашій дитині вже 2-3 роки і лише зараз ви задумалися про навчання вашої дитини, то я пропоную розглянути деякі особливості навчання англійської мови дітей дошкільного віку вдома та в мовній школі.

Види навчання англійської мови дошкільнят

Напевно, ви вже здогадалися, про що піде мова. Так, існує не дуже й багато видів навчання англійської мови дошкільнят, а саме:

 • домашнє
 • шкільне
 • онлайн (але його теж можна віднести до домашнього)

Види навчання англійської мови дошкільнят
Для дошкільнят уроки англійської організовуються весело та цікаво

Окремо вони не такі вже й хороші. Вдома може не виявитися часу в батьків, а школа може здатися важкою. Але разом вони дуже ефективні. А якщо віддати дитину в школу Green Country, то ви точно не пошкодуєте. Адже у нас індивідуальний підхід до кожного дошкільника, особистий кабінет із завданнями, які можна виконувати вдома, спеціально розроблена програма перевернутого уроку. Зовсім забули сказати: у нас ваша дитина зможе відвідувати майстер-класи, на яких ми не тільки поглибимо її в іноземну, а також підключимо математику, географію, йогу та багато іншого.

Давайте більш детально розглянемо відмінність між домашнім і шкільним навчанням англійської мови для дошкільнят. Чому ж окремо вони не працюють, а разом – те що треба?

Домашнє навчання англійської мови дітей дошкільного віку VS шкільне навчання

Як ми чекали, коли нашому малюкові буде 1 рік. Готувалися всією сім'єю. А тепер нам вже цілих 3 роки. Багато за цей період було радості і переживань, багато подій ще чекає нас в цьому житті. З роки є дуже важливим, перехідним моментом у житті як дітей, так і батьків. Адже саме зараз закінчується період сприйняття дитиною себе як нерозривне ціле з мамою і починається період свого «Я», відокремленості, індивідуальності.

Домашнє навчання англійської мови дітей дошкільного віку VS шкільне навчання

Дітям подобаються уроки англійської для дошкільнят

 

При навчанні англійської дітей дошкільного віку всі ці психологічні особливості варто враховувати і підходити до навчання, як до гри. Також важливо пам'ятати, що процес навчання англійської дошкільня має подобатися вашій дитині. Якщо ми, дорослі, ще можемо пересилити себе і зробити те, що нам не подобається, то дитина – ні. Якщо все ж ви будете примушувати її займатися тим, що їй не до вподоби, то велика ймовірність нашкодити і майже назавжди зруйнувати любов до вивчення іноземної мови.

Тож якщо ви вирішили самостійно проводити уроки англійської з дошкільням, намагайтеся вигадати або знайти цікаві ігри, завдання, до яких дитина буде залучена. Наводжу приклади активностей з англійської мови з дошкільням нижче, щоб вам було легше і щоб ви не витрачали ще силу-силенну часу на їх пошук.

Список ігор для підготовки до уроку англійської з дошкільням:

 1. Картки зі словами (слово + переклад + картинка). Дуже хороший спосіб вивчення англійської мови. Ви можете зробити їх самі або ж використовувати програму Quizlet. На цьому сайті ви навіть знайдете вже готові слова. Все, що вам залишається, так це роздрукувати їх. І урок англійської для дітей дошкільного віку вже готовий, залишилося придумати пару ігор.

  Ігри з картками:

  Show me. Розкладіть перед дитиною картки, скажіть певне слово. Дитина повинна вибрати потрібну картку.
   Yes-No game. Показуйте дитині картку і називайте слова, але тільки неправильно. Наприклад, намальований бегемот, а ви називаєте тигра. Ваш малюк повинен сказати, правильно ви говорите чи ні.
   What's missing. Розкладіть ряд карток (4-5). Промовляйте з дитиною слова. Потім попросіть дитину заплющити очі. Приберіть одну картку. Дитина розплющує очі та шукає, яка картка зникла.

  Список ігор для підготовки до уроку англійської з дошкільням
  Уроки англійської для дошкільнят сприяють загальному розвитку

   
 2. Magic bag. Складіть у мішок вже знайомі дитині англійською предмети, щоб вона не бачила. Попросіть її витягнути один предмет з мішка і назвати його.
   
 3. Touch your leg, nose, hand… (частини тіла). Ви говорите: «Touch your leg». Дитина повинна торкнутися ноги. Звичайно, перед цією грою ваш малюк вже повинен знати частини тіла англійською.
   
 4. Вірші. Ще один дуже хороший спосіб при навчанні англійської дітей дошкільного віку. У віршах є ритм, який допомагає швидше запам'ятовувати фрази, слова, граматичні конструкції. Плюс, якщо не просто вчити вірш, а розіграти з дитиною коротку сценку, то ви отримаєте більше задоволення і ефективніший результат. Адже потім ваша дитина буде показувати і розповідати цей вірш всюди.
   
 5. Дивіться розвивальні мультики англійською мовою. Добре підійдуть під час навчання англійської дошкільника маленькі мультики по 5-10 хвилин, в яких дуже багато повторюють одні й ті ж слова. Якщо ви думаєте, що ваша дитина нічого не розуміє, то ви помиляєтеся. В таких маленьких мультиках все дуже наочно показано, наприклад, якщо йдеться про капелюх, то мультперсонаж буде тримати її в руках, показувати і говорити, що це «hat». Це можуть бути такі мультики як English singsing, Big Muzzy й інші. Буде добре, якщо ви не просто будете дивитися мультики, але ще і вивчите невеликі фрагменти з них.

Як багато інформації, скажете ви... І це навіть не половина. Але не у всіх є час, щоб вирізати картки. В такому випадку вам найкраще віддати вашого малюка в надійні, теплі, майже мамині руки школи Green Country. Тільки у нас індивідуальний підхід до кожного дошкільника. Ми враховуємо всі найдрібніші нюанси при навчанні англійської дошкільнят. Також, як уже було зазначено в статті, в дошкільний період важливу роль відіграє соціалізація дітей. Вибираючи школу Green Country, ви даєте своєму малюкові можливість спілкуватися з однолітками англійською мовою. Green Country як кава 3 в 1: грай, веселися і при цьому вчись. Саме у нас проводиться навчання вищого пілотажу з англійської для дітей дошкільного віку. І ви можете спокійно, без страху відпускати вашого малюка в політ.

А зараз давайте порівняємо плюси і мінуси родинної злагоди і шкільного навчання дошкільнят англійської мови.

 

Домашнє навчання

Навчання в англійській школі Green Country

Дитина вчиться з мамою. Знайома обстановка, менше стресу.

Дошкільник навчається англійської з однолітками. Швидше проходить процес соціалізації.
Мамі потрібен деякий час, щоб підготувати завдання та ігри для навчання. Кращими фахівцями розроблена спеціальна методика, яка допоможе вашій дитині полюбити англійську мову та вільно нею володіти в подальшому.
Якщо ви не дуже добре володієте англійською мовою, то дитина теж може робити помилки, які потім потрібно буде виправляти. Вашого дошкільника навчатимуть іноземної мови кращі вчителі з бездоганним знанням англійської, які при цьому дуже люблять дітей.
Дитина іноді може не сприймати маму як вчителя. Навчання в школі англійської – дисциплінує, сприяє більш відповідальному сприйняття предмета.
Оскільки дитина навчається англійської вдома, батькам не потрібно витрачати час на дорогу. Дошкільнята на уроках англійської, крім основного предмета, вчаться взаємодіяти в колективі.
Дитина відчуває себе більш розслаблено, іноді її доведеться переконувати, що потрібно займатися англійською. У школі присутня здорова атмосфера суперництва. Діти краще стараються одне перед одним.

 

З цієї таблиці видно, що плюси і мінуси є як у домашнього, так і у шкільного навчання. Але разом вони доповнюють одне одного. Тож можете без роздумів віддавати ваше чадо в нашу школу Green Country і поєднувати з домашніми заняттями. У вас будуть уже готові матеріали, за якими ви зможете проводити уроки англійської з вашим дошкільням вдома.

Мотивація дітей дошкільного віку для занять з англійської мови

На заняттях з англійської для дітей дошкільного віку найбільшою мотивацією буде інтерес і веселощі. Ми вже обговорювали, що якщо дитина не хоче що-небудь робити, його дуже важко змусити, можна навіть нашкодити і назавжди відбити охоту займатися не тільки англійською, а й іншими предметами. Але ці дві складові розкриють перед вашим дошкільням двері в дивовижний, пізнавальний світ англійської мови. Поки ваш малюк не розуміє, не до кінця усвідомлює, що англійська мова – це мова, якою говорить більша половина світу, що люди, які знають англійську, більш конкурентоспроможні, у них більш високооплачувана робота, вони думають по-іншому. Це розуміємо ми – батьки. Але якщо дитині щось подобається, вона захоче робити це знову і знову, і таким чином ми прищеплюємо їй любов до вивчення англійської і не тільки. Адже в подальшому краще буде вчитися, працювати та людина, яка горить своєю справою, а не та, яка робить все з-під палиці. Тож давайте пам'ятати, що крім батьківського «треба», є ще й «хочу» або «не хочу» дитини, і краще зробити так, щоб дошкільник хотів займатися англійською. І тут також може перед батьками постати завдання: а чому ж у першу чергу вчити дитину – писати, читати, говорити або сприймати на слух англійську мову? Пропоную розглянути більш детально.

Урок англійської для дошкільнят. Писати, читати, слухати чи говорити?

Урок англійської для дошкільнят. Писати, читати, слухати чи говорити?
На уроках англійської для дошкільнят з'являються нові друзі

«Тут потрібно граматику підтягнути... Ой, я знову забула, як пишеться це слово... А ще я хочу прочитати Шекспіра в оригіналі...» Можна самим розгубитися, з чого почати, що вже про дітей говорити. Адже англійська для дітей дошкільного віку має свою специфіку.

Пам'ятайте, як було у нас на уроці англійської мови в школі? Спочатку вчимо алфавіт, потім правила читання, заводимо словник і виписуємо туди все незнайомі слова разом із транскрипцією, потім вчимо граматику, виконуємо вправи і т.д. А поговорити? Не передбачено, адже спочатку потрібно навчитися писати і читати. І голова у 7-річної дитини розбухає і розбухає, поки не лусне. Що можна сказати про 3-5-річну дитину? У такий спосіб можна відбити у неї любов до вивчення англійської назавжди.

Обираючи неправильні методи, деякі школи самі риють собі могилу і ще намагаються затягнути туди своїх підопічних. Школа Green Country врахувала всі фактори, наведені вище, і створила комплексний підхід до навчання англійської дітей дошкільного віку. На уроці англійської для дошкільнят присутні 80% практики і 20% теорії. Діти вчаться використовувати отриману інформацію на практиці, закріплюють матеріал вдома і приступають до вивчення нового. На уроці англійської для дошкільнят ми також не забуваємо про інтерактивні завдання, поєднуємо отримані знання з малюванням, ліпленням і танцями, і саме діти, які відвідують школу англійської мови Green Country, швидше розвиваються, вчаться говорити англійською мовою, соціалізуються, досягають успіхів у подальшому житті. Не втрачайте час, гроші й енергію даремно на купу уроків англійської мови для свого дошкільника, віддайте його в теплі, люблячі і професійні руки викладачів школи англійської мови Green Country – і ви не пошкодуєте.

Анастасія Бірюкова

Дата публікації: 4 лютого 2020