Чи не найважливішим, а можливо навіть переломним етапом в житті кожної людини є випускний рік в школі. Це рік, який дається для того, щоб спланувати своє майбутнє, визначитися з професією, обрати ВНЗ та підготувати свої знання до “польоту у великий світ”. Тому, зазвичай, одинадцятикласники - це бджілки, які то летять на заняття в школу, то до репетитора, а ввечері ще й на курси з англійської. 
 
Як же підготуватися до ЗНО з англійської?
Незмінним помічником у підготовці є онлайн - ресурси для підготовки до ЗНО. Зараз легко знайти тести минулих років, прослухати вебінари, в онлайн режимі попрактикувати свої навички з англійської та вдосконалити їх. Які ж pros and cons від такої підготовки?
- можна займатися у будь-який час;
- можна займатися будь-де ( так як дана підготовка можлива як на комп”ютері, так і на телефоні чи планшеті);
ресурси для підготовки онлайн є безкоштовними;
- не можливість отримати оцінку письмової частини тесту
- слабка сила волі + домашня атмосфера
 
Якщо ж Ви впевнені, що Ваша дитина не достатньо вмотивована для того,щоб готуватися вдома самостійно, тоді пропонуємо приєднатися на курс ЗНО від Green Country. Це курс розрахований на дітей з рівнем англійської В1 (intermidiate) та В2 (upper-inermidiate). Заняття спрямовані на те, щоб дитина “набила руку” на типових ЗНОшних завданнях. За більш детальною інформацією звертайтеся в одну з наших філій;) 
 
Структура ЗНО у 2020 році:
16 завдань з вибором однієї правильної відповіді з трьох/ чотирьох варіантів
5 завдань на визначення правильності/неправильності  твердження
11 завдань на встановлення відповідності
26 завдань на заповнення пропусків у тексті
1 завдання відкритої форми (твір)
 
Перед початком підготовки радимо взяти один з тестів ЗНО минулих років, виконати його,перевірити і зрозуміти на які саме завдання потрібно звернути найбільше уваги. Також такий “pre-тест” допоможе оцінити ваш прогрес по закінченню підготовки.
 
Готуючись до тесту потрібно тренувати всі аспекти мови для його успішної здачі:
 
1) Аудіювання/ listening skills - потренуватися в навичках аудіювання можна за допомогою ресурсів наведених у нашій попередній статті. Чим більше ви слухаєте, тим краще сприймаєте мову, а якщо ще й виконуєте вправи по прослуханим відео, або ж виписуєте незнайомі слова, то результати точно не забаряться.
 
2) Vocabulary - це ключ до усіх завдання, тому чим більше слів ви знаєте, тим більші шанси обрати правильну відповідь, зрозуміти текст та написати твір.
Лексичний мінімум до ЗНО 2020 ви знайдете тут. Лексичний мінімум було затверджено у 2017 році, і з того часу не змінювався.
Але “не зациклюйтеся” лише на вивченні цих слів, більше читайте статтей, коротких історій, новин  англійською, адже велику частину завдань скадають маленьки тексти, для виконання яких необхідне саме розуміння суті тексту. Не обов”язково знати всі-всі слова в тексті для того, щоб виконати завдання.
 
3) Writing part - важливою частиною тесту являється письмова частина, невеличка ситуація на яку потрібно написати розгорнуту відповідь з прикладами з власного життя.
Ось кілька лінків, що стануть вам у пргоді: 
- прикладати ситуацій
- шаблон написання formal/informal letter
- шаблон написання opinion essay
Обирайте тему, беріть зошит, ручку та тренуйтеся! 
 
Також рекомендуємо скористатись наступними тематичними сайтами: 
ZNO Osvitaпідбірка тестів ЗНО починаючи з 2009 року
ZNOnaSharu: тести на виконання за певний проміжок часу, практично відтворення “реального ЗНО”, лише в домашніх умовах;) Мінус в тому, що ви не маєте написати письмовц частину.
iLearn: відмінний сайт для підготовки, так як тут подані на кожну граматичну тему відеоурок, матеріали для самопідготовки та тест на превірку засвоєння теми. 
Zno Academia: мега сайт, так як тут ви можете “прокачати” всі частини тесту від Matching до Grammar. А також пройти ЗНО минулих років та отримати поради щодо написання письмової частини.
IЗI ZNO від Грін Кантрі: безкоштовний онлайн-курс, на якому ти зможеш підготуватися до успішної здачі іспиту весело і цікаво! Так як тут є все, що ти любиш: найпопулярніші фільми та серіали, топові пісні і улюблені мемчікі. Все, що потрібно, це зареєструватися і пройти тест на MyGC (при реєстрації вибери "Дістанційні курси", далі "Ізi ЗНО")
 
 
Відео-уроки від  IЗI ЗНО про структуру іспиту:
 
 
Також незамінними помічниками у підготовці до іспитів є підручники. Для вивчення граматики радимо скористатися наступними: Grammarway, Grammar in Use Oxford Practice Grammar, або ж для комплексного тренування можна скористатися підручниками-тренажерами, в яких представлені типові завдання та які випускаються щороку. Повна підбірка підручників до ЗНО ви знайдете тут.
 
Окрім того, ви можете ознайомитися з  тестом ЗНО за 2019 рік, а також з  відповідями для самоперевірки 
 
Тест ЗНО змушує хвилюватися всіх і кожного! Бабусі, дідусі, тітки, мама, тато та безпосередньо сам абітурієнт are beside themselves with worry. Але не потрібно піддаватися паніці, необхідно комплексно підійти до підготовки, обрати всі можливі методи, спланувати свій час так, щоб мати час і на підготовку і обов”язково на відпочинок і тоді ви неодмінно pass an exam with flying colours!
 
 
Матеріали підготувала: 
 
Аліна Доренюк
 
керівник філії мережі шкіл англійської для дітей Грін Кантрі
 
 
 
 
 
 
Дата публікації: 12 лютого 2018