Кого легше й цікавіше навчати іноземної мови – маленьких або дорослих студентів? Скільки б суперечок не велося навколо цього питання, варто визнати, що викладати англійську дітям – випробування і для вчителів, і для дітей, і для батьків. Особливо коли справа стосується вихованців дошкільного та молодшого шкільного віку. Викладач виступає не тільки в ролі наставника, а й друга, і в якомусь сенсі навіть ненадовго замінює маму з татом.
Зміст
1. Навчаємо дітей англійської весело та цікаво
1.1. Розвивальні ігри
1.2. Різноманітні матеріали для вивчення англійської мови
1.3. Мистецтво – чудовий помічник у навчанні дітей англійської
2. Навчання дітей англійської без тиску
Навчання дітей англійської має приносити не тільки відмінні результати, а й радість малюкам. Якщо під час уроку малята веселяться й активно беруть участь у навчальному процесі – це найкращі умови для навчання дітей англійської. Досягти цього досить важко, і на це є кілька причин.
Незважаючи на всі труднощі, рецепт ефективного навчання дітей англійської не такий вже й складний. У ньому лише кілька інгредієнтів – веселощі, креатив, активності та лояльність.
Веселощі – це один із факторів, який дійсно важливий для навчання дітей англійської. Простіше кажучи, заняття мають проходити так, щоб дитина навіть не підозрювала про те, що навчається. Навчання має бути заховане під товстим шаром веселощів, адже найкраще діти вчаться через гру. І ось кілька методик, які застосовуються для навчання дітей англійської.
Ігри – чудовий спосіб урізноманітнити навчальний процес, зробити урок англійської веселим і активним. Крім того, вони дозволяють встановити контакт з учнями, дізнатися про характер кожного з них, а також навчити дітей досягати своїх цілей. Коли, навчаючись англійської мови, діти здобувають перемогу в тій чи іншій грі, вони відчувають задоволення і хочуть грати ще. Тобто їм стає цікаво вивчати англійську.
Ось кілька ігор, в які можна грати на уроці одразу з усіма учнями в класі. Вони веселі, активні та не вимагають якоїсь спеціальної підготовки.
Один із найкращих методів навчання дітей англійської – гра з яскравими картинками
Крім групових активностей у класі, для навчання дітей англійської можна також використовувати різні ігрові програми. Хороший ресурс із величезною кількістю цікавих ігор – Merriam-Webster. Тут ви знайдете не тільки гри, але й кросворди, тести, пазли, додатки для аудіювання та читання.
Якщо уроки англійської щоразу будуть проходити за одним і тим же сценарієм, дітям це швидко набридне. Навчальний процес необхідно розбавити так, щоб навчання включало не тільки теорію, а й практику. Крім того, в якості матеріалів мають виступати не тільки підручники з вправами. Та й сама атмосфера в класі завжди має бути наповнена чимось новим. Тому в роботі з учнями дошкільного та молодшого шкільного віку викладач повинен застосовувати:
У сучасному навчанні дітей англійської актуально використовувати настільні ігри та навіть відеоігри. Багато дітей із найменших років грає онлайн. З огляду на, що переважна більшість ігор випускають іноземні розробники, спільна гра в приставку – це прекрасний спосіб весело провести урок з дітьми та вивчити чимало англійських слів.
Практично кожна дитина виявляє свої творчі здібності в ранньому віці. Діти дуже люблять малювати, співати, танцювати, а також із задоволенням слухають цікаві історії та казки. Усе це теж можна використовувати для навчання дітей англійської мови. Крім традиційних яскравих картинок і іграшок, введіть творчі проєкти, в яких малята зможуть взяти активну участь. Для цього можна використовувати найрізноманітніші матеріали та методи проведення занять.
Діти можуть навчатися англійської мови за допомогою різних видів мистецтва: малювання, музики, літератури та навіть кулінарії
Різноманітні уроки англійської, в яких гармонійно поєднане навчання та різні активності, дозволять дітям не тільки розвинути мовні навички, а й розкрити свій творчий потенціал.
Одна з найбільш важливих речей, яку потрібно пам'ятати під час навчання дітей англійської, – не тиснути на них. Не забувайте, що діти вивчають деякі аспекти англійської мови легше, ніж дорослі. Тому незалежно від того, чим ви займаєтеся в класі, вони вже будуть на шляху до вільного володіння іноземною мовою. Але це не є приводом чекати від дитини негайних результатів. І викладачеві, і батькам важливо розуміти, що навчання кожному малюку дається по-різному. У жодному разі не тисніть на дітей, інакше вони розчаруються в заняттях і не зможуть отримувати задоволення від навчання.
Оскільки мова абстрактна, а діти конкретні, їм може важко даватися граматика та інші технічні аспекти англійської. І це абсолютно нормально. А щоб у малечі все виходило, зробіть вивчення англійської веселим і цікавим. Не тисніть на учнів – і тоді вони отримають хороші результати.
Тетяна Огородник