Рішення вчити дитину англійської мови – без сумніву, хороша ідея. У ранньому віці вчити мову набагато легше, ніж у дорослому. Але тут важливий правильний підхід і організація уроків англійської для дітей. Не забувайте, що дитину легко як зацікавити, так і навпаки – відбити будь-яке бажання що-небудь вчити.

Зміст

1. Якими мають бути уроки англійської для дітей на курсах
     1.1. Структура уроку англійської мови для дітей
     1.2. Час занять із англійської
     1.3. Регулярність уроків англійської для дітей
     1.4. Ритуали на уроках іноземної для дітей
     1.5. Активності на заняттях з англійської
     1.6. На уроках англійської дітям нудно: причини та що робити
2. Уроки англійської для маленьких дітей вдома
     2.1. Чи потрібно займатися з дитиною вдома, якщо вона відвідує уроки на курсах?
     2.2. Ігри англійською + навчання
     2.3. Домашній урок англійської для дітей із казками
     2.4. Хендмейд і англійська
     2.5. Уроки англійської для дітей із веселими пісеньками
     2.6. Відеоуроки англійської для дітей

У цій статті ми розберемо, якими мають бути уроки англійської для дітей у мовній школі та вдома, щоб навчання приносило результати й залишалося цікавим.

Якими мають бути уроки англійської для дітей на курсах і вдома

Якими мають бути уроки англійської для дітей на курсах

Під час пошуку відповідних курсів англійської мови для дитини звертайте увагу не тільки на ціни й розташування, а й на методики та формати уроків. Розпитайте про структуру уроків англійської для дітей і програму, почитайте відгуки про результати навчання в тій чи іншій школі.
 

Якими мають бути уроки англійської для дітей на курсах і вдома - 2
Уроки англійської для дітей мають бути в першу чергу цікавими

Структура уроку англійської мови для дітей

Незалежно від віку дітей у групі на курсах іноземних мов вітається комплексний підхід. Діти не повинні цілий урок працювати з підручником, займатися монотонним вивченням слів і граматики. Концентрація дітей швидко вичерпується, тому потрібно, щоб завдання на уроці чергувалися: робота самостійно, в групі, з мультимедійними матеріалами, активні ігри.

Чим молодші діти, тим більше гри має бути на уроках, щоб вчити англійську так само природно, як і рідну мову. Перед початком навчання побіжно вивчіть матеріали, за якими будуть навчати дитину. Це допоможе вам приблизно зрозуміти, наскільки їй буде цікаво на заняттях.

Час занять із англійської

На курсах для дітей уроки англійської проводять у різний час. Визначте години, коли дитина на піку активності та працездатності й при цьому не зайнята іншими справами або навчанням у школі. Не варто відкладати уроки іноземної на вечір. Обирайте денні заняття, коли концентрація вища. Але курси не мають починатися одразу після шкільних занять, також не варто ставити їх в один день з іншими гуртками. У дітей має бути час на відпочинок і можливість переключитися.

Регулярність уроків англійської для дітей

У вивченні англійської одне з головних правил – не допускати хаосу. Не варто робити довгих перерв. Наприклад, якщо під час літніх канікул діти не хочуть ходити на традиційні уроки, можете знайти для них табір із вивченням іноземної. Там вони отримають величезний досвід розмовної практики та не забудуть вивчене за весь минулий рік. Якщо підтримувати рівень знання мови, прогрес буде більш помітний. Взагалі ж уроки мають проходити не менше двох разів на тиждень. Частота й регулярність занять з англійської дуже важлива для результату.

Ритуали на уроках іноземної для дітей

Діти можуть швидко перемикати свою увагу в найбільш недоречний момент. Щоб налаштувати групу на роботу, вчителю можуть знадобитися спеціальні ритуали. Він може починати заняття з цікавого вітання, веселої пісеньки, під яку учні танцюють або виконують якісь конкретні дії, або з коротенької гри. Так дитина зможе одразу налаштуватися на заняття в хорошому настрої.

Різні прийоми вчитель може застосовувати й у кінці заняття, коли учні грають у гру або співають пісеньку на закріплення матеріалу. Такі вправи особливо корисні на уроках для маленьких діточок і школярів молодшого віку.

Для учнів середнього та старшого шкільного віку викладач може влаштовувати в кінці або на початку уроку мозковий штурм, щоб діти згадали попередній матеріал заняття або краще запам'ятали новий.

Активності на заняттях з англійської

Діти дуже рухливі, вони не можуть цілу годину сидіти за партою і вчитися за книжкою, їм потрібні активності. Що молодша дитина, то більш рухлива. На заняттях з англійської важливо, щоб викладач організовував різні ігри та завдання, які потрібно виконувати не за партою. Діти на уроці краще запам'ятають нові слова та правила, якщо будуть використовувати їх в іграх.

На уроках англійської дітям нудно: причини та що робити

Не можна звинувачувати дитину в тому, що їй нудно під час навчання. Особливо часто це трапляється в звичайних школах, де навчається забагато учнів, а вчителі не мотивовані. Заняття проходять сухо, а особливості дитини не враховуються. У такому разі не можна дорікати дитині в поганих оцінках і незацікавленості у вивченні мови.
 

Якими мають бути уроки англійської для дітей на курсах і вдома - 3
Учням може бути нудно на уроці – і це не їхня провина

Щоб мотивувати дитину, не потрібно розповідати їй про туманну перспективу високої зарплати на хорошій роботі в майбутньому або про самостійні подорожі за кордон. Такі аргументи рідко можуть зацікавити маленьких учнів. Почніть думати, як діти. Покажіть їм класні комп'ютерні ігри, в яких є тільки англійська версія, або новий мультфільм, подивитися який у дубляжі можна буде лише через кілька місяців. Якщо є можливість, відправте в літній табір, де всі спілкуються тільки англійською. Такий стимул буде більш дієвим, ніж усі вмовляння. Найкраще – знайдіть хороші курси, на яких дітям буде весело, де вони знайдуть друзів і куди їм самим буде щоразу хотітися.

Уроки англійської для маленьких дітей вдома

Часто батьки хочуть, щоб їхні діти почали вивчати іноземну якомога раніше. Але знайти хороші курси для малюків не так просто, та й для зовсім маленької дитини це може бути стресом. Якщо батьки знають англійську на достатньому рівні, можна почати з домашніх уроків.

Чи потрібно займатися з дитиною вдома, якщо вона відвідує уроки на курсах?

Звичайно, якщо ви все ж знайшли хороші курси для малюка, а він регулярно відвідує уроки, можна вже не хвилюватися. Але якщо у вас є сили та час, спробуйте організувати додаткові уроки вдома. Вони не мають тривати по годині, достатньо 15 хвилин на день, щоб повторити вже вивчене або запам'ятати щось нове.

Ігри англійською + навчання

Проводити уроки іноземної для дітей вдома можна і без спеціально куплених ігор, хоча в магазинах ви знайдете безліч різних варіантів на будь-який смак і вік. Починайте з нескладних активних ігор.

Якщо дитина зовсім маленька, вчіть кольори та предмети, знаходячи їх у квартирі – своєрідний квест із користю для англійської. Коли вона вже може підтримувати просту розмову, подаруйте дитині іграшку-«іноземця», яка розуміє виключно англійську. Або взагалі організуйте імпровізовану школу іноземної для іграшок або друзів дитини, в якій він буде вчителем.

Іноземну мову можна ввести практично в усі ігри, які любить ваша дитина. Головне, щоб їй було комфортно та весело. 

Домашній урок англійської для дітей із казками

Книги – завжди прекрасна ідея, особливо для розвитку мови й уяви малюка. Організуйте урок із книгою так, щоб залучити дитину до процесу, а не просто читати їй. Розігруйте діалоги з книги, читайте різними голосами та з виразними інтонаціями, робіть гримаси – малюкам таке точно сподобається. Добре, коли книга ілюстрована, тоді незнайомі конструкції і слова можна не шукати в словнику, а зрозуміти з графічного контексту. Важливо, щоб діти розуміли суть, асоціювали слово з його значенням. Такий метод навчання найефективніший, дитина буде вчити англійську безпосередньо, без рідної мови.
 

Якими мають бути уроки англійської для дітей на курсах і вдома - 4
Домашній урок англійської для дітей молодшого віку має включати ігри

Хендмейд і англійська

Малюки пізнають світ кінчиками пальців, для розвитку дітей дуже важливо розвивати дрібну моторику. Коли займаєтесь із дитиною хендмейдом, заодно організуйте комплексний урок з елементами англійської мови. Наприклад, ви можете робити орігамі та вчити кольори англійською. Або робити фігурки тварин із пластиліну, промовляючи їх англійські назви. Дитина в цей момент хоч і захоплена своєю справою, але буде мимоволі запам'ятовувати нові англійські слова. Важливо не просто називати предмети, а будувати граматично правильні речення, щоб дитина повторювала цілі конструкції.

Уроки англійської для дітей із веселими пісеньками

Дитина слухає пісні з самого народження. Щоб розвеселити або заспокоїти дитину, іноді потрібно просто підібрати відповідну музику. Для навчання такий варіант також ідеально підійде. Організуйте домашній урок англійської для дитини у вигляді караоке або увімкніть пісеньку англійською, в якій потрібно виконувати різні рухи. Маленьким діткам подобається таке заняття, до того ж вони дуже легко запам'ятовують слова з пісеньок. Можете також показувати на картинках і відео, про що співається, щоб у дитини виникали асоціації.
 

Відеоуроки англійської для дітей

У мережі можна знайти безліч різних уроків для дітей, що вчать англійську з нуля. Це може бути навчальний мультфільм або коротке веселе відео від викладача на певну лексичну або граматичну тему. Знайдіть декілька варіантів, які підходять малюкові за віком, і організуйте інтерактивні заняття вдома біля монітора.

Пам'ятайте, що уроки англійської для дітей мають бути цікавими, тоді не доведеться їх змушувати щось робити, навчання буде проходити легко та просто.

 

Олена Задворна

 

Дата публікації: 24 березня 2021