З настанням весни і дорослі, і діти знаходяться в очікуванні тепла, свят та відпочинку. І вже у березні надії збуваються: Міжнародний жіночий день, Масляна, Міжнародний день щастя і, звичайно, величезний бонус для школярів — весняні канікули! Весною виникає бажання провести канікули так, щоб і самому потішитись, і щоб однокласникам захоплюючі історії розповісти. У 2019 році Міністерство освіти України рекомендує проводити весняні канікули у період з 25 березня по 7 квітня — часу для грандіозного відпочинку вдосталь! 
Різні бажання дітей і батьків та широкий вибір можливостей можуть збити з пантелику, або навпаки надихнути скласти унікальну програму. Тому, далі для вас деякі можливості, які ми вважаємо варті уваги всіх моторних хлопців та дівчат під час весняних канікул. 

1. Ініціюйте відпочинок із родиною: запропонуйте поїхати у ліс, на озеро чи навіть в гори. Подорожі — це завжди чудова ідея, можливість побачити нові краєвиди, отримати знання та емоції, які будуть до вподоби всім членам родини. Лише уявіть затишний сімейний вікенд десь у Софіївському парку в Умані, на березі Чорного моря в Одесі чи, взагалі далеко від мегаполісу, у дерев’яному будиночку, серед могутніх вершин Карпат. Що робити на весняних канікулах? 10 корисних порад школярам

2. Якщо вирушити у далекі подорожі не виходить, то знайти цікаве заняття з легкістю можна і у межах міста! Канікули час, коли без шкоди навчальному процесу можна відвідувати театральні вистави, цирк, музеї, парки — розваги на які зазвичай не вистачає часу. Цікавий факт: у деяких музеях діють знижки або передбачені безкоштовні дні для відвідування, які зазвичай випадають на навчальні будні. Але ж у вас канікули! 
Дні відкритих дверей в музеях Києва в березні.

3. Спробуйте щось нове. Весняні канікули — це час експериментів та дій. Чи хотіли б ви почати танцювати, грати у театральному гуртку, записатись до групи юних дослідників, вивчити якусь з мов програмування або почати знімати свій влог? Всі мрії можливо втілити саме під час відпочинку від навчання у школі. Зазвичай, більшість курсів передбачають пробне заняття, щоб спробувати та зрозуміти чи бажаєте ви займатись цим далі.

4. Сформуйте звичку про яку завжди мріяли. Не зважайте — починайте робити зарядку зранку, читати кожен день по 20 хвилин, або, вчітися готувати смачні та корисні страви!

5. Влаштуйте собі розвиваючий YouTube-марафон. Що вас цікавить, наука, творчість, історія, мови, комп’ютерні технології? Знайдіть канал присвячений цій темі, дивіться із задоволенням, навчайтесь та дивуйте своїх близьких. Прикладами корисних YouTube-каналів можуть бути Цікава наука, Майстерня озвучення, Alpha Centauri Ukraine.

6. Вдалий для дітей та зрозумілий для батьків сценарій весняних канікул - запис у денний весняний табір. Для сучасної молоді, яка не може уявити своє життя без соціальних мереж, обирайте курс розмовний 'Light': “Битва соцмереж” в Green Country, а для енергійних і завзятих - весняний спортивний денний табір “English + Sport”. Школярі знайдуть нових друзів, познайомляться з носієм англійської мови, матимуть змогу спробувати свої сили та навчитись новому в дружній неформальній атмосфері.

7. Ще один спосіб «прокачати» свої знання, а саме володіння англійською мовою — це перегляд фільмів та ТВ-шоу мовою оригіналу. Багато якісного відео-контенту ви знайдете на сайті Netflix.Що робити на весняних канікулах? 10 корисних порад школярам, 2

8. Прочитайте нову книжку або комікс з улюбленими героями, на які бракує часу, коли у щоденнику лише збільшується обсяг шкільної літератури. Якщо читаєш те що, дійсно, цікаво, це заняття набуває якості: розвивається фантазія, формується емоційний зв’язок з героєм, що безумовно формує емоційний інтелект.

9. Для юних стратегів, які вже планують подальше навчання, саме час дізнатись більше про нові правила здачі ЗНО та міжнародні іспити. Чудовим стартом стане запис на курс з підготовки до FCE та PET.

10. Визначте цілі на наступний навчальний період. На канікулах можна проаналізувати свої сильні та слабкі сторони, щоб спланувати шлях до покращення результатів. Рекомендуємо ставити короткострокові цілі, які допоможуть досягти великої мети. Наприклад, є мета отримати 12 балів з математики у майбутньому семестрі і є ціль додатково вирішувати математичні завдання 30 хвилин на день. Маючи велику мету, ефективно вживати короткострокові заходи для її досягнення.Що робити на весняних канікулах? 10 корисних порад школярам, 3

Звичайно цікавих та корисних занять багато і ми впевнені, що представники молодого покоління точно знають, що саме вони бажають робити впродовж двох тижнів весняних канікул. Не бійтесь міксувати чи експериментувати, а головне ділитись своїми думками з близькими. У вас є все, щоб цей весняний відпочинок став одним із найяскравіших за навчання у школі!

 

Що робити на весняних канікулах? 10 корисних порад школярам, 4                 

Анастасія Томіна, викладач Green Country

Дата публікації: 18 березня 2019