У 2020 році складання ЗНО з англійської мови буде відбуватись 7 липня. Усі учні хвилюються, намагаються вивчити потрібні phrasal verbs, написати шпаргалки чи передивитись усі серії серіалу ‘Friends’, щоб зануритися в англомовну атмосферу. Хтось з головою занурюється у сайти та підручники для самостійної  підготовки, а хтось біжить до репетиторів або на курси до викладачів.  Грін Кантрі може задовольнити будь-які потреби у цьому питанні, оскільки у нас є і безкоштовний курс для самостійної підготовки ІЗІ ЗНО (тут можна знайти все, що знадобиться для успішного складання іспиту), і курси підготовки до ЗНО у групі з викладачем як оффлайн, так і онлайн.

Ми запитали  випускників минулих років, які склали ЗНО з англійської та отримали хороший результат, про те, як їм це вдалось, їхню підготовку та поради цьогорічним випускникам.  Читайте та запам’ятовуйте!;)

 

Як скласти ЗНО з англійської на 185+? Лайфхаки тих, хто ЗМІГ! | Green Country JournalДаринка Корнєєва – склала ЗНО в 2014 році, отримала 190 балів
Як готувалась? Робила завдання у збірниках. Мій лайфхак – читати художню літературу в оригіналі – таким чином розширюється і активний, і пасивний словниковий запас, і навіть якщо у тесті ти зустрінеш незнайоме слово, більш імовірно, що ти зрозумієш сенс, навіть не знаючи його точного значення. 

 

 


 

Як скласти ЗНО з англійської на 185+? Лайфхаки тих, хто ЗМІГ! | Green Country Journal, 2Оля Клєстова – склала ЗНО в 2017 році, отримала 188 балів
На додаткових заняттях я виконувала завдання різного плану (reading, grammar, listening, writing) у таких книжках як Round Up, Solutions, First Certificate in English + у спеціальних книжках із підготовки до ЗНО (де багато таких варіантів, як на тестах) + постійно переглядала відео на різну тематику (так поповнюється словниковий запас) + писала багато листів (formal та informal). Мої поради: 1) в першу чергу написати лист (виділити на це 30 хв), щоб потім не відволікатися від тестів; 2) завчити стандартні початок і кінцівку листів; 3) вивчити idioms, які можна всюди використовувати; 4) НЕ виправляти відповіді в тестах!

 

 

Як скласти ЗНО з англійської на 185+? Лайфхаки тих, хто ЗМІГ! | Green Country Journal, 3Оленка Драпак – склала ЗНО в 2011 році, отримала 192,5 бали
Я готувалась суто по збірниках завдань для ЗНО і писала твори на різні теми. Весь останній навчальний рік я переглядала популярний тоді серіал ‘Gossip Girl’ англійською і досі думаю, що це дуже допомогло мені на ЗНО. Що можу порадити? За кілька днів до тестування напишіть собі шпаргалки із тих тем, які здаються вам найважчими. Перечитайте їх пару разів, проспівайте, спробуйте пояснити  ці теми батькам чи друзям. Ваш мозок точно згадає цю інформацію у потрібний момент. І завчіть декілька фраз для формальних/неформальних листів. Не вигадуйте надскладних речень. Якщо не впевнені у чомусь – краще не пишіть цього, використайте простіші слова, конструкції, які ви точно знаєте.

 

Як скласти ЗНО з англійської на 185+? Лайфхаки тих, хто ЗМІГ! | Green Country Journal, 4Павло Пляцок – склав ЗНО в 2016 році, отримав 198 балів
Ніколи не ставив собі за мету підготуватися безпосередньо до ЗНО, адже просто хотів вивчити англійську мову. Що робив для цього? Перш за все, відео та фільми. Дивився разом з відкритими словниками, блокнотами та ручкою у руці. Також завжди цікавило, про що ж співають улюблені виконавці, більшість з яких співали англійською, тому знаходив переклади улюблених пісень і починав вдумуватися в зміст, а ще паралельно співав, працюючи над вимовою. Ну, і нікуди не подінешся від граматики, безліч тестів можна знайти онлайн і поступово вивчати і шліфувати нові й нові теми. Ну, і як ще один варіант - спілкуватися з іноземцями, і не важливо - в усній чи письмовій формі. Якось так вчився і склав на 198. А, ще 9 місяців перед тим я був в Америці. (бо виграв FLEX – ред.)

 

Як скласти ЗНО з англійської на 185+? Лайфхаки тих, хто ЗМІГ! | Green Country Journal, 5Валерія Якушко – склала ЗНО в 2014 році, отримала 195 балів
Якщо говорити про стратегії, то перша із них – пошук моментів, де мене хочуть підловити. Це здебільшого такі confusing words у частині Reading, наприклад amazing у тексті і amazing у варіанті відповіді, і це не означає, що тут – правильна відповідь. Потрібно шукати відповіді за сенсом. Друга стратегія, яка мені допомагала, така: в 11 класі я ні дня не провела, не вирішуючи якийсь тест (multiple choice чи що-небудь інше). Тому – practice, practice, practice! Третя стратегія – я завела собі купу листочків із phrasal verbs типу good at чи invest in і старалась вивчити їх. Щодо writing – це дуже важлива частина. Мене дуже врятувало те, що моя викладачка мені сказала: «Не потрібно показувати, наскільки креативно ти пишеш, а просто написати гарненько, щоб очі вчителя пробіглись по тексту, не зауважили ніяких помилок і поставили високий бал». Потрібно просто написати шаблонно, sorry, but it’s true.

 

Часто учнів лякає аудіювання. Проте, все не так страшно, якщо знати умови, за якими воно проводиться і бути готовим. Все, що потрібно пам'ятати:

1) на виконання завдань цієї частини відведено 30 хвилин;
2) вам буде запропоновано почергово прослухати декілька аудіозаписів тривалістю від 10 секунд до 3 хвилин, а потім відповісти на різнопланові запитання, працюючи в зошиті;
3) кожен аудіозапис відтворюватиметься двічі;
4) ви можете робити нотатки під час прослуховування.

Якщо ви ще цього не зробили, спробуйте потренуватись у розумінні мови на слух за допомогою демонстраційного варіанту тесту від Українського центру оцінювання якості освіти, який можна знайти тут. Повірте, часу буде цілком достатньо для виконання кожного завдання.
 

І головне – не хвилюйтесь! Ось деякі рекомендації від наших викладачів та знайомих психологів:
1) У переддень тестування не перевантажуй мозок. Погуляй з друзями чи сім’єю, відпочинь, почитай книгу чи переглянь улюблений фільм. Ввечері підготуй одяг та документи, щоб не панікувати зранку у пошуках свідоцтва чи паспорта.
2) Сконцентруйся! Забудь про всіх інших студентів у класі, перед тобою лише робочий зошит і твої знання, вперед!
3) Пропускай! Спробуй робити завдання у 2-3 підходи. Спершу зроби ті, у яких стовідсотково впевнений/а, це може бути близько 30% тесту: ти витратиш на них до 1 хв часу/ 1 питання. Не впевнений/а? Пропускай. У другому підході зосередься на тому, що здається важким, але, насправді, просто потребує трохи більше часу. Виділи до 5хв на кожне таке завдання. Вкінці зупинись на найважчих,  спірних питаннях.
4) Завжди дочитуй інструкції до кінця.  Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок. Переконайся, що розумієш завдання і знаєш, що, наприклад, there are three choices you do not need to use!
5) Використовуй метод виключення. Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі неправильні в міру їхньої абсурдності. 
6) Ніколи не залишай запитання без відповідей. Навіть якщо взагалі не знаєш правильну – спробуй вгадати! Раптом цього дня тобі дуже повезе?
7) Пий воду! Вона допоможе заспокоїтись і покращити активність мозку. 
8) Вір у себе! Покладайся лише на свої знання, не намагайся підглянути чи списати – це лише вкраде твій час і може призвести до анулювання результатів оцінювання.
Дуже сподіваємось, що лайфхаки випускників та поради викладачів допоможуть усім випускникам легко й швидко скласти тестування. 

Отож, keep calm and pass your ZNO!:)

Як скласти ЗНО з англійської на 185+? Лайфхаки тих, хто ЗМІГ! | Green Country Journal, 6

Дата публікації: 31 березня 2020