Гадаємо, ви не раз чули, що вивчити мову можливо через перегляд кіно. Проте чи знаєте ви, як це працює?

Попри те, що суто контенту недостатньо, аби опанувати англійську з нуля, це дійсно дієвий спосіб, що допоможе вдосконалити мовні навички.

Розповідаємо, як саме це зробити ↓ 

Чому фільми — ефективний інструмент 

Жива мова, природний акцент і культурний контекст — складові, що роблять перегляд англомовного відеоконтенту ефективним. 
 

Фільми як ефективний інструмент (банер)
 

Завдяки такому формату ми чуємо, як користуються мовою носії — як будують речення, які використовують фрази, сленг та ідіоми, де роблять наголоси; переймаємо реальну вимову слів і культурний досвід.

Як вивчати англійську за фільмами

Урахування індивідуальних потреб (банер)
 

1. Враховуйте індивідуальні потреби та вподобання дитини: визначте рівень володіння англійською та підберіть фільм, що містить відповідну лексику і сюжет. Для початківців найкраще підходять мультфільми й анімації з базовими словами та фразами, а також фільми, що ви вже дивилися рідною мовою.

І не забувайте про те, що вибрана стрічка має бути цікавою дитині — так вона зможе тримати увагу протягом усього перегляду.


2. Надавайте перевагу фільмам з англійською без діалектів, із чіткою дикцією й акцентом, який дитина прагне перейняти. Це допоможе краще розуміти, що говорить носій, та стане чудовим стартом у перегляді англомовних фільмів. 


Субтитри та концентрація на загальному (банер)


3. Використовуйте субтитри. Часто студенти розпочинають із субтитрів рідною мовою, проте у більшості випадків такий вибір не надто ефективний. Краще спробувати перегляд фільму із субтитрами англійською — це підштовхне вивчати англійську мову за фільмом, акцентуючи увагу на правописі слів, їхній суті і вимові.

Вимикайте субтитри, коли більша частина фільму сприймається на слух, щоби дитина спробувала зрозуміти контекст самостійно.


4. Концентруйтеся на загальній суті. Поясніть дитині, що не слід зосереджуватися на кожному незрозумілому моменті — краще навчитися розуміти сенс нових слів із контексту та сприймати почуте інтуїтивно. 


Спільна практика після перегляду (банер)


5. Працюйте з лексикою та вимовою. Користуйтеся словником чи перекладачем, щоби перевіряти значення висловів, та записуйте їх у власний нотатник. Разом із дитиною занотовуйте цілі фрази у контексті, тлумачення і вимову, щоби вивчення англійської мови за фільмами було найбільш ефективним. 

Повертайтеся до записаної лексики та практикуйте її, відтворюючи вголос, використовуючи в контексті та імітуючи вимову носіїв.
 

6. Не забувайте про практику після перегляду: щоби вивчене було стійким у пам’яті, використовуйте інтерактивні матеріали (наприклад, флешкартки у Quizlet), переказуйте сюжет, обговорюйте фільм та пишіть рецензії на ці фільми англійською.
 

7. Уникайте пасивного перегляду без аналізу. Мова не вивчиться сама собою — важливо аналізувати почуте, переймати акцент, звертати увагу на будову речень, ритм та інтонацію, а також робити власні висновки після кожного перегляду. 

Англомовні кіноклуби у Грін Кантрі

Щоби перегляд фільмів англійською сприяв вивченню мови, був справді сповненим обговорень і нової лексики, ми створили англомовні кіноклуби, що проходять онлайн та офлайн. 


Англомовні кіноклуби (банер)
 

Кожна подія відповідає певному рівню володіння мови та віку студентів — від 10 до 18 років. Отже, і сюжет, і складність лексики гарантовано підходять учасникам. 

Як же проходять кіноклуби? Студенти переглядають мультфільм або фільм англійською та розбирають нову лексику. Після того практикують матеріал — обговорюють сюжет, використовуючи нові слова та вирази, виконують різноманітні вправи, грають в ігри. 

Завдяки такому формату діти вдосконалюють англійську через дозвілля та цікаво проводять вихідні в колі однолітків Green heart emoji

 

Долучайтеся, щоби зробити англійську захопливим хобі для дитини Finger Down Emoji

Події Грін Кантрі (банер)

Дата публікації: 12 лютого 2025