Англійські мовні конструкції суттєво відрізняються від українських. Саме тому, аби досягти того самого «вільного володіння», важливо навчитися думати англійською — відштовхуватися від знайомої граматики та лексики, а не перекладати з рідної мови на іноземну.
Методисти Грін Кантрі поділилися порадами, як допомогти дитині опанувати цю навичку
Подбайте про англомовне середовище. Залучіть мову до своїх рутинних справ — вибирайте іноземний контент, аби англійська звучала і сприймалася як норма. Слухайте музику чи подкасти, переглядайте шоу і фільми, читайте книжки та наголошуйте на повторенні й використанні незнайомих слів.
Так ваша дитина щоденно вивчатиме мову маленькими кроками й автоматизує думки англійською
Вчіть слова у контексті. Одного іменника зазвичай недостатньо, аби висловити свою думку англійською чи побудувати повноцінне речення. Саме тому важливо вивчати не окремі слова, а цілі словосполучення, які можна використовувати цілісно.
Наприклад, замість простого слова "bus" (автобус) поясніть, що можна "miss the bus" (пропустити автобус) чи "take the bus" (сісти на автобус). Так дитина на практиці розумітиме, як використати те чи інше значення, і ви зможете переходити до коротких речень і діалогів
Говоріть англійською. Монологи чи цілі бесіди, подумки чи вголос — неважливо, як ваша дитина використовуватиме мову. Головне, аби вона говорила та практикувала здобуті знання.
Навчитися думати англійського одразу — дуже складно, тож почати можна з простого: описуйте свій день чи спільні плани, разом ведіть щоденник, озвучуйте свої дії під час рутинних справ. Це допоможе як вивчити нову лексику, так і отримати необхідну мовну практику.
Описуйте незнайомі слова. Важливо заохочувати дитину говорити навіть тоді, коли вона не знає потрібної лексики. У таких випадках прості знайомі слова також можуть допомогти. Адже думати, як носій, англійською — не означає мислити складно.
Попросіть дитину пояснити, що вона має на увазі: до прикладу, a florist’s (квітковий магазин) вона завжди може описати, як "a place where you can buy flowers" (місце, де ти можеш купити квіти).
Так ви уникнете прямого перекладу і спонукаєте дитину менше думати українською, одразу відповідаючи англійською попри те, що деякі конструкції їй незнайомі.
Методистка Грін Кантрі зазначає: «Наш мозок здатен адаптуватися та вчитися через повторення і зв’язки. Отож, що більше людина взаємодіє з англійською, то більше вона думає на цій мові, адже вона стає частиною мислення.
Щоби навчитися думати англійською, важливо створити мовне середовище навколо — не просто вчити слова та граматику, а створювати асоціації між словами та ситуаціями, будуючи нейронні зв’язки та звикаючи до англійської.
З часом такі маленькі кроки перетворяться на звичку, і ваша дитина неодмінно почне сприймати англійську не як іноземну мову, а як природний спосіб висловлення думок».
А щоби прискорити цей процес, запрошуємо на заняття у Грін Кантрі: boost розмовної англійської, повне занурення у мовне середовище і комплексне вивчення гарантовано