Марія Ольховик,
Вона прийшла до нас 7 років тому для участі у денному таборі. Планувала попрацювати лише 2-3- тижні, але ці 3 тижні тривають і досі=) Працює з дітьми молодшої школи, тому має багато підказок для батьків дітей такого віку, якими регулярно ділиться у рубриці "Підказки батькам".
Дитина пішла до школи і за місяць вивчила алфавіт і впевнено щебече “ABCDEFG…” на радість бабусі і дідуся. Коли ж справа доходить до розпізнавання букв окремо, то ентузіазм зменшується, а при потребі прочитати коротеньке слово і взагалі зникає. Що робити у такій ситуації? Як заохотити дитину читати на самому початку навчання?
Так, у сучасному світі яскравих ігор та всеможливих технологій, дитина з самого початку втрачає увагу та інтерес до розпізнавання закарлючок на папері та швидко нудиться, але хто сказав, що перші кроки у самостійному читанні мають обов’язково бути нудними?
Якщо ви тільки починаєте вивчати букви алфавіту, варто звертати увагу на звук кожної букви. Тут у нагоді можуть стати ось такі відео:
Якщо дитина впевнено знає та може назвати усі букви алфавіту і їх звуки, то саме час приступати до перегляду навчальних відео, що допоможуть навчитись читати прості короткі слова:
Під час перегляду таких відео важливо повторювати усі звуки та слова, після першого перегляду можна вимкнути звук та попросити дитину самостійно називати букви і читати слова.
Наступним кроком у розвитку навичок читання може стати читання наступних слів:
Такий динамічний та нестандартний підхід до розвинення навичок читання допоможе не втратити інтерес до самостійного читання, а також значно розширить лексичний запас. І звичайно, час, затрачений на роботу з одним відео, складає не більше 5 хвилин:)
Успіхів!