Listening skills відкривають двері до безбар’єрної комунікації — розуміння англійської, незалежно від інтонацій та акцентів, і впевненого володіння мовою загалом. 

Іронічно, часто саме цей аспект є найскладнішим: незнайома вимова чи діалект, швидкість і нерозбірливість мовлення, нові конструкції можуть збивати з пантелику навіть тих студентів, які добре знають граматику і лексику.

Як же покращити listening skills? Ми зібрали найефективніші методи, що навчать вашу дитину сприймати мову на слух. 

Базові принципи покращення listening skills

Покращення навичок слухання: базові поради (банер)

Flower  Регулярність. Навіть 15-30 хвилин щоденного прослуховування англійської чи занять з онлайн-ресурсами підуть на користь і допоможуть вдосконалити навички слухання. 

Flower Використання відео й аудіо, що підходять за рівнем володіння мовою. Підбирайте подкасти, аудіокниги, фільми, які цікавлять дитину, та оточуйте її таким англомовним контентом.

Flower Активне слухання. Не вмикайте англомовне аудіо просто як фон — слухайте з метою зрозуміти загальну ідею, навіть якщо текст здається непростим, а деякі слова — незнайомими.

Як покращити listening skills: практичні поради для аудіювання

Використання субтитрів і розбір фраз (банер)


Субтитри. Переглядайте відеоконтент англійською, використовуючи субтитри. Краще розпочинати одразу з англомовних — перекладені не є такими ефективними, адже мають низку недоліків: 

  • Передають загальний сенс, проте не завжди дають зрозуміти, як звучить вираз буквально. До прикладу, ідіома "Break a leg!" перекладається як «Удачі!», через що можна не вловити суть почутого.

  • Сприяють пасивному слуханню, адже мозок автоматично зчитує знайомий текст, а не намагається зрозуміти англійську мову на слух.

  • Втрачають деталі мови, спрощуючи сенс та впускаючи культурні аспекти, тон розмови чи інші особливості.
     

Отже, використовувати субтитри рідною мовою варто у випадку, якщо вам потрібно перевірити розуміння окремих фраз, не спираючись на listening skills. 

Коли дитина звикла до англомовного варіанту, слід поступово відмовлятися від допомоги субтитрів і вчитися сприймати мовлення суто на слух покращуючи listening skills.
 

Повторне прослуховування та розбір фраз. Повертайтеся до почутих фраз і слів, прослуховуючи уривки по декілька разів і розбираючи їхній сенс, вимову й інтонацію. 

Ви можете звертатися до онлайн-ресурсів, щоби перевірити значення, правопис і транскрипції, а також покращити listening skills використавши вивчене на практиці.
 

Підвищення складності під час (банер)
 

Техніка «тіньового повторення» (shadowing). Переглядаючи фільми чи слухаючи музику, використовуйте не лише listening skills — повторюйте почуті фрази за диктором, ніби тінь імітуючи вимову, акцент, ритм і стиль мовлення. 

Такий спосіб широко використовується під час вивчення англійської та чудово впливає на listening skills і сприйняття природного мовлення загалом. Мозок з часом звикає до швидкості та вимови носіїв, вчиться розуміти реальну англійську, що часто є не такою чіткою, як у підручниках. До того ж, завдяки тіньовому повторенню дитина зможе «схоплювати» суть і цілісні фрази замість дослівного перекладу.
 

Підвищення складності. Починайте з навчальних роликів, подкастів і новин, де дикція носіїв є чіткою, а граматичні конструкції — правильними. Згодом поступово переходьте до більш живої та розмовної англійської — серіалів, інтерв’ю, влогів тощо. 

Не забувайте працювати з різними акцентами, щоби від їхньої різниці не залежав подальший розвиток listening skills.

І головне — не поспішайте. Дайте дитині час адаптуватися, звикнути до звучання мови та постійної практики. Тоді результати не змусять на себе чекати Green Heart Emoji

А щоби не тільки listening skills а й всі інші навички розвивалися комплексно, запрошуємо на заняття у Грін Кантрі. Так дитина точно відчує прогрес і неабияке задоволення від навчання Star Emoji

 

Англійська у Грін Кантрі (кнопка)

 
Дата публікації: 14 лютого 2025