Прокинутися, зібратися до школи, витримати навчальний день, зробити домашні завдання, встигнути на спортивну секцію або до музичної школи, а ще з друзями поспілкуватися – десь так виглядає звичайний день київського школяра. Із таким графіком мало хто встигає приділити час додатковим заняттям з англійської. Звичайно, є курси англійської вихідного дня в Києві як запасний варіант.
Але що робити, якщо на київські курси англійської у вихідні дитині теж не вистачає сил і часу? У цій статті ми поговоримо про додаткові ресурси, які допоможуть закріпити й поліпшити шкільні знання, при цьому не надто відволікаючи дитину від відпочинку в кінці тижня.
Зміст
1. Переваги курсів англійської вихідного дня в Києві
2. Недоліки київських курсів вихідного дня
3. Приємне з корисним: як покращити знання англійської вдома
3.1. Книги, журнали, комікси
3.2. Музика, радіо, подкасти
3.3. Фільми
3.4. Блоги та сайти
3.5. Додатки
Сьогодні на дітей правда звалюється великий вантаж у вигляді шкільної програми, тож у будні вони часто фізично не в змозі приділити свою увагу кільком додатковим гурткам. А ще потрібно врахувати час на дорогу від загальноосвітньої школи до школи мовної або будь-якої іншої. У межах таких великих міст, як Київ, курси англійської вихідного дня – гарне рішення для зайнятих у будні школярів.
Головний плюс таких занять – відсутність великого навантаження на дитину
Кому підійдуть київські курси англійської у вихідні?
Заняття такого формату також мають свої недоліки, про які важливо знати.
Поговоримо про ресурси, які зможуть допомогти дитині самостійно поліпшити знання англійської, якщо у неї немає можливості відвідувати курси англійської вихідного дня в Києві.
Якщо дитина любить читати, то чому б не поєднати це заняття з практикою англійської мови? Купіть паперову або електронну книгу з її улюбленою повістю або казкою англійською мовою. Нехай під час читання дитина виписує та перекладає нові слова. Також можна спробувати складати перекази англійською або вигадувати альтернативні версії історій. Краще добирати тексти за темою пройденого уроку, так закріплятимуться знання.
Якщо звичайні книги не цікаві дитині, запропонуйте їй комікси або журнали англійською. Розмаїтість картинок однозначно приверне увагу, особливо дітей молодшого шкільного віку.
Це один із найлегших способів вивчати англійську мову у вихідні без величезних зусиль. Достатньо ввімкнути улюблені пісні, слухати текст і запам'ятовувати вимову. Корисно також слухати нові композиції та намагатися розібрати мову артиста з першого разу. До речі, на YouTube є цілодобові музичні трансляції: вмикайте в будь-який час дня чи ночі та слухайте.
Музику можна використовувати як додаткове джерело знань
Крім пісень, можна слухати аудіокниги та подкасти, це також добре позначиться на вивченні мови. Такий аудіосупровід можна додати до рутинних справ, наприклад, під час збирання або миття посуду.
Покращить рівень мови й перегляд фільмів англійською. Дуже добре, якщо до них додані оригінальні субтитри, які допоможуть краще зрозуміти принципи побудови речень і розібратися в розмовній мові. Ви можете відтворювати діалоги разом із дитиною, повторюючи манеру вимови акторів.
Сучасний інтернет-простір постійно поповнюється цікавими блогами, які дитина також може використовувати у вивченні мови, крім курсів. Це можуть бути як тексти, так і відео. Тематика може бути різна, наприклад, кулінарна.
Не забувайте про корисні блоги та сайти для поліпшення граматики й поповнення словникового запасу.
Діти не розлучаються зі своїми смартфонами протягом усього дня. Їх теж можна застосувати з користю: є величезна кількість додатків, які допоможуть закріпити матеріал за темою курсів. В ігровій формі матеріал сприймається набагато простіше. З використанням додаткових ресурсів можна поліпшити мовні навички й без курсів англійської вихідного дня.
Не варто також забувати, що багато що залежить від вас, батьків. Потрібно правильно мотивувати свою дитину, але без тиску – примусове вивчення мови, можливо, і принесе результат, але явно без задоволення, а згодом дитина закине курси за першої можливості. Також не можна порівнювати її з іншими учнями – це лише занизить її самооцінку. Найкращий спосіб допомогти дитині з навчанням – підтримати її та створити комфортні умови.
Влада Іванова