«У природи немає поганої погоди», а в британців немає кращої теми для розмови, ніж погода. News and weather – незмінні фаворити бесід із близькими та рідними, а також прекрасний спосіб заповнення «незручної паузи» в діалозі з малознайомими людьми. Погода згадується щоденно: ми відстежуємо прогнози, обговорюємо дощі, робимо свої передбачення та будуємо плани на активний відпочинок, коли обіцяють сонце.
Тому weather and seasons – той базис, яким має володіти кожний англоман-початківець. Це саме те, що допоможе вашій дитині збільшити власний словниковий запас, легко break the ice – розрядити обстановку з незнайомцями та додасть нотку інтелігентності вимові.
Цю статтю я комплектувала не лише погодною лексикою, а й доповнила корисними лайфхаками, за допомогою яких ваша дитина зможе краще засвоювати будь-які невідомі слова та вправно застосовувати їх у daily speech – повсякденній мові.
Ключове слово в темі «Погода» англійською мовою – weather.
Будуємо запитання так:
What's the weather like (today)? – Яка сьогодні погода?
What’s the weather forecast for tomorrow? – Який прогноз погоди на завтра?
Для відповіді використовуємо безособове речення з підметом it:
It’s windy today. – Сьогодні вітряно.
Також у цій конструкції windy можемо заміняти словами:
Так використовуються і слова, що передають відчуття від температури повітря, а саме:
It’s a warm day / it’s warm today. – Сьогодні тепло.
Для конкретизації температури повітря – air temperature можна вказати, скільки надворі градусів – degrees. Для цього використовуються фрази:
До прикладу:
It is 25 degrees above zero in the shade today. – Сьогодні в тіні +25 градусів.
Запитання ж будуємо в такий спосіб:
What is the temperature right now? – Яка зараз температура?
Для опису погоди англійською можна також використовувати прикметники, що передають враження:
Також аби краще описувати новини погоди, нам знадобляться назви природних явищ та лексика, пов’язана з ними:
До того ж, актуально, якщо ми описуємо погоду взимкку, то comes in handy – стануть у пригоді слова snow (сніг) и близькі до нього:
This winter broke the record for snowfall. – За кількістю снігу ця зима побила всі рекорди.
Тема погоди є однією з найпопулярніших в розмовній мові, а тому її опанування значно полегшить комунікацію з іншими людьми, а особливо під час знайомства. Ба більше – наблизить дитину ще на крок до fluent speaker – носія мови!
Для цього я підготувала деякі life hacks, що допоможуть вивчити нову лексику цікаво та невимушено.
Календар! Пам’ятаєте зі школи уроки географії? Потрібно було вести «календар погоди» і щодня занотовувати природні зміни. А давайте зробимо це more exciting – більш захопливим.
Знадобляться кольорові олівці, фломастери, аркуш паперу та красиві наліпки. І, звісно ж, не обійтися без уяви та креативності! Можна оформити це у вигляді Weather Poster із красивими ілюстраціями та підписами англійською – так дитина навіть і не помітить, як швидко вивчить значний шмат нової лексики!
Для засвоєння вивченої теми, спробуйте переглядати погоду тільки англійською. Для цього достатньо перевести будь-який із сайтів у налаштуваннях на англійську мову.
І от, ваша дитина вже може легко розуміти іноземний контекст і відслідковувати погодні новини. Вау!
Влаштуйте імпровізоване телебачення у власному домі – нехай ваша дитина стане маленьким репортером для своєї сім’ї. Щодня вона розповідатиме про погоду та подальший прогноз англійською. Це увійде у звичку. Можна також тішити дитину якимось заохоченнями за виконану «роботу» :)
Ну і, звісно, ще одним прекрасним способом вивчення нової лексики та особливостей вимови є використання різноманітних сервісів. У цьому допоможуть додатки Quizlet та Flip&Study, де можна практикувати вивчені слова у вигляді інтерактивних ігор та цікавих завдань.
Сподіваюся, ця стаття буде корисною вам і надихне на більш глибоке вивчення іноземної мови! Good luck ;)
Юлія Онуфрієць, викладачка Грін Кантрі