Дитячий  табір .... Напевно, кожен, особливо якщо йому за 40, має свої спогади на цю тему. Хтось там марширував ще зі значком юного ленінця, хтось просто проводив час в пострадянських дитячих літніх таборах. Однак, часи змінюються і цей досвід далеко не завжди дає відповідь на питання - а чи варто відправляти свою дитину в літній табір? Адже це зовсім не безкоштовно і не зрозуміло, чим вона там займатися буде ...
Що ж дають дитині якісний сучасний табір? 
 
ЗНАННЯ та ВМІННЯ
Однозначно, найбільш вагомою перевагою багатьох сучасних літніх таборів є те, що в них, поряд з відпочинком, діти вчаться чогось нового. Тематичні табори можуть бути присвячені вивченню іноземних мов, розвитку творчих здібностей, туризму і спорту, тощо. В хорошому таборі ваша дитина буде займатися з кваліфікованим викладачем, який, найчастіше, дасть фору шкільному вчителеві. Невеликі групи та індивідуальний підхід до дитини дозволять їй швидко, легко і з задоволенням освоювати нові для себе знання та навички.
Табори люблять зараз називати себе модним словом "ПРОЕКТНІ". Це означає, що протягом табору діти отримують ряд вмінь та навичок, які стануть в пригоді у майбутньому, а підсумком є продукт, напр. звітний концерт, фільм, показ мод чи ін.
 
 
 
САМОСТІЙНІСТЬ, ПІДНЯТТЯ САМООЦІНКИ
В хорошому таборі створюються умови для індивідуального розвитку дитини, його особистісного зростання. Заохочення ініціативи, шанобливе ставлення до думки дитини, делегування йому повноважень (нехай навіть в ігровій формі) дозволяють дитині як мінімум, повірити в себе, як максимум - відчути себе Бетменом=)
Діти вчаться відповідати за себе, працювати в команді. Для них табір - це шанс зіграти нове життя, нову роль. На табір із звичного життя дитина не переносить "клеймо" відмінника чи двієчника і має можливість проявити себе у незвичному амплуа. Часто дітям пропонують обрати "ігрове імя", тобто те, яким вона користуватиметься протягом всього табору.
 
 
ДРУЗІ
Нові знайомства дозволяють розкривати нові інтереси, знаходити однодумців, отримувати нову інформацію. Завдяки сучасним технологіям таборові звязки можуть перерости у міцну тривалу дружбу, адже так легко продовжити знайомство у скайпі чи соціальних мережах. Відвідавши кілька разів літній табір, дитина запросто може розширити коло своїх приятелів до кордонів всієї країни і не втрачати з ними зв'язок. 
 
 
СОЦІАЛІЗАЦІЯ
Спілкування з однолітками. На перший погляд, з цим все зрозуміло. Соціалізація важлива, вона має місце і в школі і в спортивній секції і т.д. Однак, спілкування, яке проходить між дітьми в рамках туристичного походу або тривалої, захоплюючою і динамічної гри, набагато більш захоплююче і корисне, ніж звична тусовка з приятелями у дворі після школи. Тому що таке спілкування відбувається в позитивному полі і грамотно модерується дорослими. В такому середовищі навіть можливі конфліктам підуть дитині на користь.
Важливими є навики самостійно вирішувати побутові питання, конфлікти, відстоювати свої потреби, висловлювати думку. З табору діти повертаються дорослішими і щасливішими :)
 
 
 
ДОРОСЛІШАННЯ
Куди ж без цього. Гіперопіка дітей з боку батьків в даний час, напевно, проблема не менша, ніж споживання дитиною солодких газованих напоїв і снеків замість їжі. Дитячий табір, безумовно, має величезний позитивний терапевтичний ефект в цьому питанні, як на дітей, так і на батьків. Перші вчаться самостійно готувати собі одяг на день, прибирати ліжко і підтримувати кімнату в чистоті, а другі усвідомлюють, що якщо в період заїзду поговорити з дитиною по телефону всього лише раз за день-два, то Сонце не погасне і життя прекрасне!
Але найголовніше, напевно, не в цьому. Справа в тім, що в хорошому таборі дитина буде відчувати себе щасливою. А щасливе дитинство - це саме те, чого батьки бажають своїм дітям в першу чергу. Чи не так?
 
Дата публікації: 18 квітня 2016