Мова — швидкоплинна річ, що постійно змінюється. А коли йдеться про англійську, то вона, на додачу, ще й змінює світ Английский 2024: дайджест изменений и новостей

Щороку англійська приносить нам нові слова, адаптується під культурні контексти та по-справжньому захоплює планету — соцмережі, освіту, кар’єру та повсякдення. 

2024 не став винятком. Тож, гадаємо, варто підбити підсумки Английский 2024: дайджест изменений и новостей, 2

Слово року

Щороку найбільші онлайн-словники, якими активно користується загал, визначають слово року. Часто це визначення, яке люди шукали найбільше, а іноді — ціла статистика, що аналізує згадки цього поняття онлайн.

У будь-якому випадку, слово року відображає глобальну культуру, меми та настрої, які з’явилися у суспільстві за останній час. Погляньмо, що говорять словники цього разу?
 

Слово року: Оксфордський університет (банер)

 

Английский 2024: дайджест изменений и новостей, 3 Преса Оксфордського університету, чий словник Oxford English Dictionary є одним із найпопулярніших і найуживаніших, оголосила слово року на основі голосувань, всесвітнього громадського обговорення та аналізу власних мовних даних. 

"Brain rot" — погіршення стану через надмірне споживання неякісного онлайн-контенту — стало поняттям 2024 року за висновком Oxford Dictionary.

Експерти університету визначили, що термін "brain rot" набув нового значення і неабиякої популярності: за їхніми даними, з 2023 по 2024 рік частота використання цього терміну зросла на 230%.
 

Слово року: Dictionary.com (банер)
 

Английский 2024: дайджест изменений и новостей, 4 Dictionary.com, широко вживаний онлайн-словник, виділив слово "demure" («скромний» — поняття, що стало популярним завдяки мему "Very demure, very mindful" у TikTok) як найбільш популярне у 2024 році. 

Публікація зазначає: кожне слово року відображає суспільні тенденції та глобальні події, які визначили рік; розкриває наші історії та те, як ми змінилися. 

Щоби визначити цьогорічного лідера серед усіх понять 2024 року, лексикографи платформи проаналізували велику кількість даних — заголовки в медіа, тенденції в соціальних мережах, результати пошукових систем тощо. Проте до шорт-листа потрапили й інші слова — до прикладу, вищезгадане "brain rot" і "brat", що завірусилося в мережі завдяки співачці Charli XCX. 


Слово року: Кембриджський університет (банер)
 

Английский 2024: дайджест изменений и новостей, 5  The Cambridge Dictionary, у свою чергу, вибрав дієслово "manifest" — маніфестувати, візуалізувати, робити афірмації, щоби бажане збулося — на основі переглядів і пошуків користувачів у самому словнику. 

У статті зазначено, що використання цього слова набуло популярності зі збільшенням кількості «просвітлених інфлюенсерів», які просувають цю науково недоведену практику в соціальних мережах — настільки, що її було додано до словника у травні 2023 року.

Нові слова та поняття

Завдяки сильному впливу соцмереж, а також масштабним подіям і цьогорічним культурним змінам, англійська продовжує набувати нових понять і значень. Станом на липень 2024, Cambridge Dictionary додав понад 3200 англійських слів і словосполучень до своїх ресурсів.
 

Нові слова 2024 року (банер)
 

Переважна їх кількість — сленг та фрази, що народилися і були поширені завдяки TikTok чи стали відомими мемами. Серед них:
 

  • "Face journey" — ціла послідовність різних виразів обличчя, які виникають як емоційна реакція на щось. 

  • "IYKYK" — абревіатура, що означає  "If you know, you know" та використовується у переписках, щоби обговорити щось локальне, чого інші люди можуть не зрозуміти.

  • "Porch piracy" — крадіжка посилок, які очікують на отримувачів на їхньому порозі на вулиці. 


Як розвивається мова (банер)

Мова міжнародного спілкування

Роль англійської мови в Україні невпинно росте: щоби підвищити освіченість громадян і конкурентоспроможність бізнесу, зробити черговий крок до євроінтеграції та сприяти розвитку освіти й науки в Україні, у червні 2024 року парламент прийняв закон № 9432 щодо статусу англійської мови. Відтак, вона офіційно стала мовою міжнародного спілкування.

Метою є не лише доступність різних сфер і професійний розвиток українців на світовому ринку, а й посилення освіти в Україні загалом: законопроєкт окреслив посади, кандидати на які повинні володіти англійською, а також посприяв ширшому використанню мови — до прикладу, в оголошеннях і публічному поданні інформації; у навчанні (обов’язкове вивчення у садочках, школах та університетах). 


Вплив нового закону (банер)
 

Законопроєкт став кроком України до глобального англомовного простору. 
 

Англійська еволюціонує, адаптується і розвивається: вона остаточно закріпилася у світі та стала домінуючою мовою з 1.5 мільярдами носіїв та величезним впливом Английский 2024: дайджест изменений и новостей, 6

Чи це не знак, щоби почати її вивчення у 2025? Английский 2024: дайджест изменений и новостей, 7


Англійська у Грін Кантрі (кнопка)

 

Дата публикации: 17 декабря 2024