Один місяць – і ти зустрінешся із ЗНО з англійської face-to-face. І щоб ця зустріч була приємною, вже зараз пройдися пунктами чеклісту, який підготувала Інна Улітко – керівниця навчально-методичного відділу Грін Кантрі та методистка Всеукраїнської Школи Онлайн.
 

Перш ніж розпочати підготовку

  • Ознайомся зі структурою іспиту. Так, звучить наче дуже просто, але якщо ти не уявляєш, з яких завдань складається кожна частина, то й не знатимеш, до чого тобі готуватися.

  • Сплануй свій час на підготовку. Готуватися потрібно систематично: склади свій графік так, щоб на тиждень приділяти 3-4 години підготовці до ЗНО.

Тепер, коли вже знаєш, до чого готуватися, та маєш чітко спланований розклад, час розпочинати.

Як підготуватися до кожної частини ЗНО

  • Listening. Ця частина тесту з’явилася в іспиті лише три роки тому і для багатьох абітурієнтів є однією з найскладніших. Наскільки б великим не був твій запас лексики або знання граматичних тем, сприймання на слух потрібно тренувати постійно. Для цього зміни своє повсякденне життя та переглядай фільми, слухай пісні та подкасти англійською. Так ти натренуєш свій мозок сприймати інформацію англійською, і аудіо на іспиті не стане для тебе чимось стресовим.

  • Use of English. Ця частина перевіряє твій рівень володіння граматикою та лексикою. Щоб підтягнути граматику, можна використовувати підручники з підготовки до таких міжнародних іспитів як Pet та FCE. Тут ти знайдеш якісні граматичні роз’яснення і типові завдання для ЗНО. Також тренуйся на зразках минулорічних іспитів. А як щодо лексики? Є цілий перелік слів в алфавітному порядку, які необхідно знати. Розділи їх на теми (подорожі, професія, суспільство) і вивчай за допомогою ігрових онлайн-платформ, виконуй тестові завдання та використовуй англомовний контент у повсякденному житті. Вивчаючи те чи те слово, звертай увагу на форми, які це слово може мати (наприклад, geography –  geographic), вивчай синоніми та антоніми до цього слова, використовуючи онлайн-словники.

  • Reading. Тут тобі допоможуть твої набуті знання – і граматичні, і лексичні. Додатково до опрацювання частини читання з торічних тестів додай читання статей, розповідей на англомовних ресурсах. Тобто максимально багато читай неадаптовану літературу.

  • Writing. Ознайомся зі структурою написання стандартних листів та практикуй це якомога частіше. Якщо маєш друзів з англомовних країн – буде чудова нагода прокачати свої writing skills і листуватися з ними. Або можеш домовитися з друзями перевести вашу переписку в Telegram або Instagram на англійську мову протягом цього місяця. От побачиш, так ти точно навчишся швидко формулювати свої повідомлення англійською і впораєшся з writing task на easy.

  • Keep calm. Ні, такої частини в ЗНО немає. Але це те, що допоможе тобі сконцентруватися на іспиті та отримати бажані 200 балів ;)

ЗНО з англійської вже за місяць! Чекліст із підготовки


А ще обов’язково слухай безкоштовні вебінари від Грін Кантрі щонеділі о 14:00. Реєстрація на вебінари через Телеграм-канал.

Пам’ятай: щоденна підготовка – це твій ключ до успіху. Щасти! 

 

Дата публікації: 27 квітня 2021