Ми переконані: якщо ви готуєтеся до НМТ, то точно знаєте, наскільки важливу роль для вашого успіху грає словниковий запас.
Поспішаємо вас потішити: перейматися зовсім не варто. У цій статті ми розберемо найкращі стратегії для ефективного розширення вашого vocabulary. Почнімо?
Іспит перевіряє знання слів на різноманітні теми, тож важливо зосередитися на основних сферах. До них належать:
освіта і навчання (subject, assignment, revise)
наука і технології (experiment, invention, research)
навколишнє середовище (pollution, climate, renewable energy)
робота і працевлаштування (career, salary, employer)
подорожі та транспорт (destination, journey, vehicle)
Зробіть список слів для кожної з тем і практикуйтеся, вживаючи їх у реченнях, аби зрозуміти, як вони працюють у контексті.
«Зубріння» неефективне: натомість важливо постійно повторювати лексику, аби допомогти їй залишитися в пам’яті. Такі застосунки, як Quizlet, із цим допоможуть.
Робіть флеш-картки, де на одній стороні будуть слова, а на іншій — значення чи приклади вживання у реченні. Головне – переглядати їх перед тим, як встигнете забути
Недостатньо запам’ятовувати слова поодинці — вивчайте їх у повноцінних виразах. Наприклад, замість простого слова "decision" опановуйте фрази "make a decision" чи "reach a decision". Читайте статті, слухайте подкасти, дивіться відео, аби зрозуміти, як природно вживаються слова.
Якщо ви хочете запам’ятати нові слова, використовуйте їх! Спробуйте впроваджувати нове у своє мовлення — пишіть короткі історії, заведіть журнал слів чи підписуйте об’єкти вдома — залишайте на них стікери з англійськими назвами, щоби підсилити результати навчання.
Ще одна ключова навичка — розпізнавати, як слова змінюють форму. Багато слів можна трансформувати за допомогою префіксів і суфіксів. Наприклад, "beauty" стає "beautiful", а "decide" змінюється на "decision". Вивчіть загальні шаблони, щоби підвищити свою точність на іспиті.
Вивчення лексики не має бути нудним: спробуйте додати до освітнього процесу кросворди, пошук слів, онлайн-квізи на таких платформах, як Wordwall та Educaplay. Що більше задоволення ви отримаєте, то краще запам’ятаються слова.
Більшу частину повсякденної англійської — 80% — складають усього 2,000 слів. Отож, спершу пріоритизуйте вивчення найбільш поширеної лексики: це допоможе вам розуміти більше текстів і діалогів із меншими зусиллями.
Продовжуйте практикувати ці стратегії, і з часом ви помітите, що ваш словниковий запас зростає. Залишайтеся зосередженими, продовжуйте робити маленькі послідовні кроки, і ви неодмінно будете готові до НМТ