Рідко зустрінеш школяра, який щиро любить проводити багато часу за підручниками і в захваті від навчання. Як зацікавити дитину ще й додатковим навчанням на курсах іноземних мов? 

Зміст

1. Мотивуємо дитину на вивчення англійської мови
    1.1. Серйозна розмова перед початком навчання
    1.2. Тренуємося розмовляти англійською вдома
    1.3. Хороший приклад батьків
2. Навчання в школі англійської
    2.1. Як проходять уроки англійської для дітей та на що звернути увагу
3. Робимо навчання цікавим і різноманітним
    3.1. Ігри англійською мовою
    3.2. Дивимося мультфільми з користю
    3.3. Читаємо

По-перше, заняття мають відрізнятися від шкільних, тому обирайте ефективні курси з хорошою репутацією і відгуками. По-друге, приділіть час ненудній самостійній роботи, завдяки якій дитина полюбить англійську та буде з радістю її вивчати. Нижче ми розберемо, як зробити уроки англійської мови для дітей цікавими.

Мотивуємо дитину на вивчення англійської мови

Часто відсутність мотивації – головна причина поганої успішності дітей на уроках. Дитина просто не розуміє, чому вона повинна кудись іти, проводити свій вільний час за підручниками та зошитами, адже навколо так багато цікавих ігор і можливостей повеселитися. Через це уроки англійської для дітей практично повністю втрачають свою ефективність. 
 

Уроки англійської мови для дітей шкільного віку: з чого почати
Мотивація дитини – перший крок до успіху на уроках

Завдання батьків тут – мотивувати дитину. Якщо не вдається знайти особисту мету школяра, заради якої він готовий багато й старанно працювати на уроках на англійської для дітей, то можете ввести винагороду за успіхи в навчанні у вигляді додаткових кишенькових грошей, вихідниху парку розваг, улюблених млинців із шоколадом тощо . Заохочення має бути не меншим і не більшим за зусилля дитини. Але спершу спробуйте мотивувати школяра менш витратними способами, які ми обговоримо далі.

Серйозна розмова перед початком навчання

Не ведіть дитину на уроки англійської мови для дітей, не пояснивши, куди й навіщо ви її віддаєте. Дізнайтеся, що їй подобається вчити та які предмети приносять найбільше задоволення. Якщо дитина не цікавиться мовами, заспокойте її та розкажіть, що в школі англійської їй не доведеться вчити вірші та писати твори – вона просто буде багато спілкуватися з однолітками та брати участь у цікавих групових іграх. Звучить заманливо, до того ж це правда!

Наведіть приклади користі від знання англійської: «Цього навчального року ти вивчиш багато нових слів і навчишся будувати діалоги англійською. А влітку ми поїдемо за кордон, і ти зможеш поспілкуватися з дітьми з різних країн». Якщо ваша дитина вже знає відповідь на запитання, ким вона стане, коли виросте, – розкажіть, як у цій професії знадобиться іноземна мова. Покажіть, що знання дають безліч можливостей. 

Тренуємося розмовляти англійською вдома

Ігрові методики на уроках англійської мови для дітей – головна перевага навчання на курсах. За допомогою ігрових завдань ви можете зацікавити дитину англійською ще до початку навчання – і це буде правильний хід. Діти на уроках іноді соромляться говорити іноземною мовою при інших людях, але ситуація кардинально змінюється, якщо вони звикли до цього вдома.

Найпростіший спосіб – завантажити програми, в яких дитина буде знайомиться з англійською лексикою і граматикою у формі гри. Ще один хороший варіант – запровадити годину англійської. Протягом цієї години всі вдома повинні говорити іноземною мовою. Якщо дитина взагалі ще не вивчала англійську, можете запам'ятовувати назви предметів, цифри й кольори. Якщо ж у неї є база зі школи або дитячого садка, то ведіть прості діалоги про день, погоду, їжу тощо. Це не тільки весело, але й розвиває слух і розмовні навички, збільшує словниковий запас.

Хороший приклад батьків

Так чи інакше діти копіюють поведінку батьків і переймають їхні судження, тому важливо показувати їм хороший приклад. Вивчайте англійську разом із дитиною, виконуйте прості вправи в тих же додатках, дивіться фільми в оригіналі, вказуйте дорогу іноземцям у місті. Можете влаштовувати сімейні змагання – хто швидше запам'ятає п'ять слів англійською або хто перший розкаже про погоду, той сьогодні не миє посуд.

Навчання в школі англійської

Навчання в мовній школі – найбільш розумний і ефективний варіант. Під час вибору варто звернути увагу на пару важливих факторів.

 • Правильно складена програма. Дитині важливо, щоб навчальний матеріал був простим і доступним, у неї не має виникати труднощів з його сприйняттям. У мовних школах піклуються про те, щоб програма уроків англійської мови для дітей була складена відповідно до освітніх норм, відповідала запитам батьків і не перевантажувала студентів.
   
 • Уважний і досвідчений викладач. Проведення уроків англійської мови для дітей – відповідальна справа, що вимагає досвіду та навичок. Школа англійської має надати вам гідного професіонала, який знайде підхід до дітей і зможе дохідливо пояснити всі нюанси мови.

Як проходять уроки в школі англійської та на що звернути увагу

Поцікавтеся, як дитина уявляє собі ідеальні уроки англійської, які завдання хоче виконувати. Це допоможе вам обрати відповідну форму навчання. Важливо, щоб заняття були збалансованими, розвивали як письмову, так і усну англійську та при цьому були досить динамічними й цікавими. 
 

Уроки англійської мови для дітей шкільного віку: з чого почати - 2
Уроки англійської мови для дітей мають бути не тільки корисними, а й цікавими

Розглянемо ще три аспекти, які впливають на ефективність навчання дитини.  

 • По-перше, періодичність проведення уроків англійської. Дітям властиво швидко запам'ятовувати новий матеріал, але вони так само швидко можуть його і забути. Тому важливо, щоб уроки проходили кілька разів на тиждень, але не дуже часто – щоб діти не втомлювалися й ефективність навчання не знижувалася. 
   
 • По-друге, зверніть увагу на те, як уроки адаптуються для різних дітей, які ігри та розвивальні заходи проводяться. Діти не можуть довго сидіти над підручниками на уроках, їм на користь підуть активні заняття. 
   
 • По-третє, навіть якщо заняття будуть проходити в групі, для будь-якої дитини дуже важливий індивідуальний підхід. Якісь теми будуть даватися їй гірше, якісь краще – і викладач повинен звертати на це увагу. 

Робимо навчання цікавим і різноманітним

Припустимо, ви знайшли мовні курси, які відповідають очікуванням дитини та вашим вимогам. Тепер давайте подивимося, як можна урізноманітнити навчання, щоб підтримувати інтерес дитини і додатково розвинути наявні навички. 

Ігри англійською мовою

Отримувати знання можна не тільки на уроках англійської мови для дітей. Додайте ігри у ваше дозвілля. Це можуть бути захопливі завдання для всієї родини або індивідуальні ігри.

Усією сім'єю ви зможете грати в такі ігри як «Назви всі предмети навколо себе іноземною мовою», «Дай п'ять характеристик будь-якому предмету», «Переклади слово». Для початківців підійде всім знайома «Гра в слова», тільки англійською. Грайте в усе, на що у вас вистачить фантазії, головне – щоб було весело.

Для самостійного навчання через гру підійдуть додатки для вивчення англійської. Це одночасно розвага та практика, тож 15-20 хвилин щодня не будуть відчуватися як навчання, зате принесуть хороший результат. Дитина буде краще запам'ятовувати нові слова та зможе відпрацювати граматичні правила.
 

Уроки англійської мови для дітей шкільного віку: з чого почати - 3
Ігри допоможуть урізноманітнити навчання дітей і зроблять цей процес простішим

Дивимося мультфільми з користю

Напевно багато улюблених мультиків ваших дітей в оригіналі озвучені англійською. Саме час переглянути їх без дубляжу, адже така практика допомагає краще сприймати іноземну мову на слух і поповнює словниковий запас. Дивіться ті мультфільми, які дитина добре знає, щоб вона не плуталась у сюжеті і їй легше було розуміти нову лексику з контексту.

Якщо дитина вже досить добре читає рідною мовою, можна підключити субтитри. Періодично ставте мультфільм на паузу й запитуйте, що дитина зрозуміла, а незрозумілі моменти обговорюйте. Також можете зробити акцент на простих, але часто вживаних словах, так їх буде простіше запам'ятати завдяки асоціації з мультфільмом. 

Читаємо

Для цього методу можна брати не навчальні матеріали, які використовуються на уроках англійської мови для дітей, а художню літературу англійською. Обирайте максимально прості книги, адже незрозумілий набір слів тільки розчарує дитину, і знову змусити її читати буде дуже важко. Так само, як і з мультфільмами, можна брати улюблені книги, які дитина вже читала рідною мовою.

 

Вибір уроків англійської мови для дітей – важливий процес, проходити який необхідно поетапно. Починайте з малого, показуйте натхненний приклад, прислухайтеся до своєї дитини, враховуйте її бажання та сумніви. Проходьте шлях навчання разом із дитиною, допомагаючи його урізноманітнити. А коли настане час, не забудьте похвалити свою дитину за перші успіхи у вивченні англійської мови. 

 

Дмитро Журавльов

 

Дата публікації: 2 лютого 2021