Рідко зустрінеш школяра, який щиро любить проводити багато часу за підручниками і в захваті від навчання. Як зацікавити дитину ще й додатковим навчанням на курсах іноземних мов?
Зміст
1. Мотивуємо дитину на вивчення англійської мови
1.1. Серйозна розмова перед початком навчання
1.2. Тренуємося розмовляти англійською вдома
1.3. Хороший приклад батьків
2. Навчання в школі англійської
2.1. Як проходять уроки англійської для дітей та на що звернути увагу
3. Робимо навчання цікавим і різноманітним
3.1. Ігри англійською мовою
3.2. Дивимося мультфільми з користю
3.3. Читаємо
По-перше, заняття мають відрізнятися від шкільних, тому обирайте ефективні курси з хорошою репутацією і відгуками. По-друге, приділіть час ненудній самостійній роботи, завдяки якій дитина полюбить англійську та буде з радістю її вивчати. Нижче ми розберемо, як зробити уроки англійської мови для дітей цікавими.
Часто відсутність мотивації – головна причина поганої успішності дітей на уроках. Дитина просто не розуміє, чому вона повинна кудись іти, проводити свій вільний час за підручниками та зошитами, адже навколо так багато цікавих ігор і можливостей повеселитися. Через це уроки англійської для дітей практично повністю втрачають свою ефективність.
Мотивація дитини – перший крок до успіху на уроках
Завдання батьків тут – мотивувати дитину. Якщо не вдається знайти особисту мету школяра, заради якої він готовий багато й старанно працювати на уроках на англійської для дітей, то можете ввести винагороду за успіхи в навчанні у вигляді додаткових кишенькових грошей, вихідниху парку розваг, улюблених млинців із шоколадом тощо . Заохочення має бути не меншим і не більшим за зусилля дитини. Але спершу спробуйте мотивувати школяра менш витратними способами, які ми обговоримо далі.
Не ведіть дитину на уроки англійської мови для дітей, не пояснивши, куди й навіщо ви її віддаєте. Дізнайтеся, що їй подобається вчити та які предмети приносять найбільше задоволення. Якщо дитина не цікавиться мовами, заспокойте її та розкажіть, що в школі англійської їй не доведеться вчити вірші та писати твори – вона просто буде багато спілкуватися з однолітками та брати участь у цікавих групових іграх. Звучить заманливо, до того ж це правда!
Наведіть приклади користі від знання англійської: «Цього навчального року ти вивчиш багато нових слів і навчишся будувати діалоги англійською. А влітку ми поїдемо за кордон, і ти зможеш поспілкуватися з дітьми з різних країн». Якщо ваша дитина вже знає відповідь на запитання, ким вона стане, коли виросте, – розкажіть, як у цій професії знадобиться іноземна мова. Покажіть, що знання дають безліч можливостей.
Ігрові методики на уроках англійської мови для дітей – головна перевага навчання на курсах. За допомогою ігрових завдань ви можете зацікавити дитину англійською ще до початку навчання – і це буде правильний хід. Діти на уроках іноді соромляться говорити іноземною мовою при інших людях, але ситуація кардинально змінюється, якщо вони звикли до цього вдома.
Найпростіший спосіб – завантажити програми, в яких дитина буде знайомиться з англійською лексикою і граматикою у формі гри. Ще один хороший варіант – запровадити годину англійської. Протягом цієї години всі вдома повинні говорити іноземною мовою. Якщо дитина взагалі ще не вивчала англійську, можете запам'ятовувати назви предметів, цифри й кольори. Якщо ж у неї є база зі школи або дитячого садка, то ведіть прості діалоги про день, погоду, їжу тощо. Це не тільки весело, але й розвиває слух і розмовні навички, збільшує словниковий запас.
Так чи інакше діти копіюють поведінку батьків і переймають їхні судження, тому важливо показувати їм хороший приклад. Вивчайте англійську разом із дитиною, виконуйте прості вправи в тих же додатках, дивіться фільми в оригіналі, вказуйте дорогу іноземцям у місті. Можете влаштовувати сімейні змагання – хто швидше запам'ятає п'ять слів англійською або хто перший розкаже про погоду, той сьогодні не миє посуд.
Навчання в мовній школі – найбільш розумний і ефективний варіант. Під час вибору варто звернути увагу на пару важливих факторів.
Поцікавтеся, як дитина уявляє собі ідеальні уроки англійської, які завдання хоче виконувати. Це допоможе вам обрати відповідну форму навчання. Важливо, щоб заняття були збалансованими, розвивали як письмову, так і усну англійську та при цьому були досить динамічними й цікавими.
Уроки англійської мови для дітей мають бути не тільки корисними, а й цікавими
Розглянемо ще три аспекти, які впливають на ефективність навчання дитини.
Припустимо, ви знайшли мовні курси, які відповідають очікуванням дитини та вашим вимогам. Тепер давайте подивимося, як можна урізноманітнити навчання, щоб підтримувати інтерес дитини і додатково розвинути наявні навички.
Отримувати знання можна не тільки на уроках англійської мови для дітей. Додайте ігри у ваше дозвілля. Це можуть бути захопливі завдання для всієї родини або індивідуальні ігри.
Усією сім'єю ви зможете грати в такі ігри як «Назви всі предмети навколо себе іноземною мовою», «Дай п'ять характеристик будь-якому предмету», «Переклади слово». Для початківців підійде всім знайома «Гра в слова», тільки англійською. Грайте в усе, на що у вас вистачить фантазії, головне – щоб було весело.
Для самостійного навчання через гру підійдуть додатки для вивчення англійської. Це одночасно розвага та практика, тож 15-20 хвилин щодня не будуть відчуватися як навчання, зате принесуть хороший результат. Дитина буде краще запам'ятовувати нові слова та зможе відпрацювати граматичні правила.
Ігри допоможуть урізноманітнити навчання дітей і зроблять цей процес простішим
Напевно багато улюблених мультиків ваших дітей в оригіналі озвучені англійською. Саме час переглянути їх без дубляжу, адже така практика допомагає краще сприймати іноземну мову на слух і поповнює словниковий запас. Дивіться ті мультфільми, які дитина добре знає, щоб вона не плуталась у сюжеті і їй легше було розуміти нову лексику з контексту.
Якщо дитина вже досить добре читає рідною мовою, можна підключити субтитри. Періодично ставте мультфільм на паузу й запитуйте, що дитина зрозуміла, а незрозумілі моменти обговорюйте. Також можете зробити акцент на простих, але часто вживаних словах, так їх буде простіше запам'ятати завдяки асоціації з мультфільмом.
Для цього методу можна брати не навчальні матеріали, які використовуються на уроках англійської мови для дітей, а художню літературу англійською. Обирайте максимально прості книги, адже незрозумілий набір слів тільки розчарує дитину, і знову змусити її читати буде дуже важко. Так само, як і з мультфільмами, можна брати улюблені книги, які дитина вже читала рідною мовою.
Вибір уроків англійської мови для дітей – важливий процес, проходити який необхідно поетапно. Починайте з малого, показуйте натхненний приклад, прислухайтеся до своєї дитини, враховуйте її бажання та сумніви. Проходьте шлях навчання разом із дитиною, допомагаючи його урізноманітнити. А коли настане час, не забудьте похвалити свою дитину за перші успіхи у вивченні англійської мови.
Дмитро Журавльов