Упевнені: розпочинаючи заняття, кожен студент — дорослий чи дитина — цікавиться тим, за скільки можна вивчити англійську.
На жаль чи на щастя, універсальних термінів не існує: опанування мови залежить від багатьох аспектів. У цій статті ми розповімо, за який час можливо подолати мовні бар’єри та досягти бажаних рівнів.
Вільне володіння — гнучке поняття, що відрізняється в залежності від контексту, в якому людина використовує мову. Попри це, окреслити його можна так:
Студент спілкується без тривалих пауз і зволікань; використовує різноманітну лексику, граматичні конструкції, ідіоми та жарти; вміло імпровізує й адаптується до стилю розмови.
Має чітку вимову, зрозумілу носіям.
Розуміє мову на слух, незалежно від того, чи це повсякденний діалог, чи освітня лекція; розпізнає акценти й діалекти; вловлює контекст попри те, що може не знати деяких слів.
Розуміє різні види літератури; легко знаходить потрібну інформацію в тексті, побіжно читаючи його; бачить приховані сенси, гумор, підтексти й метафори.
Чітко, логічно і грамотно висловлюється на письмі, не припускаючись великої кількості помилок.
Отже, людина, яка вільно володіє англійською, може підтримувати різноманітні розмови та мислити мовою, не перекладаючи свої репліки з рідної.
Обіцянка вивчити мову за лічені місяці звучить привабливо, проте, на жаль, не може бути втілена в реальність.
Англійська — це ціла система граматичних конструкцій, стилів мовлення, лексики, ідіом тощо. Маючи обмежені можливості пам’яті, людина не здатна опанувати такий величезний обсяг інформації за короткий термін.
До того ж, мова вимагає практики. Тож, навіть вивчивши теорію, студент будь-якого рівня має докласти зусиль і приділити час, аби розпочати вміло використовувати її.
Прогрес вашої дитини залежить не лише від кількості й ефективності занять, а й від низки різних факторів.
Поточний рівень: чим більше дитина розуміє на старті занять, тим легше і швидше вона досягне бажаного результату. До прикладу, якщо вона періодично переглядає англомовний контент, або ж ви разом читаєте книжки англійською, в неї точно розвинене сприйняття мови на слух і базовий словниковий запас. Отже, вдосконалювати рівень буде трохи простіше.
Кількість часу: логічно, що обсяг і тривалість зусиль, докладених до навчання, впливає на якість знань. Якщо помірно опановувати теми, виділяти достатньо занять для їхнього закріплення, то матеріал неодмінно стане стійким у пам’яті та допоможе розвиватися.
Мотивація: навчатися, виконувати завдання й бути активними на заняттях дітям завжди цікавіше, якщо вони мають достатню мотивацію. До прикладу, в Грін Кантрі ми заохочуємо учнів «кантриками», унікальною шкільною валютою. Завдяки винагороді діти відчувають щирий інтерес до навчання та залишаються залученими.
Формат навчання: важливо знайти підхід, що підійде саме вашій дитині. Онлайн чи офлайн-заняття, методики, тривалість уроку і викладач — проаналізувавши, що саме приносить результат та водночас є найбільш комфортним, ви зможете вибрати ефективний варіант для стрімкого підвищення рівня.
У своєму підході ми орієнтуємося на міжнародну систему CEFR та Cambridge University Press. Це означає, що, навчаючись на наших курсах та використовуючи наші підручники, діти досягнуть бажаного рівня у строки, визначені загальновживаною системою.
Середні показники навчальних годин для кожного рівня різняться. До прикладу, дітям часу необхідно трохи більше, адже підхід до викладання та їхнє сприйняття інформації відрізняються. Підлітки ж опановують ті самі знання швидше завдяки кращому володінню рідною мовою, більш розвиненим аналітичним навичкам, пам’яті, осмисленому навчанню і додатковим джерелам практики.
Залежно від кількості уроків на курсі та самостійних занять на тиждень, опанування певного рівня може мати різну тривалість. Що більше часу студент приділяє навчанню, то швидше пройде необхідний обсяг навчальних годин і досягне бажаного рівня.
Саме тому ми створили найефективніший курс «Комплексний» повний, що поєднує в собі інтенсивність — 3 заняття на тиждень, оточення мовою — заняття з українськими викладачами та носіями мови, а також опанування всіх мовних аспектів — граматики, лексики, говоріння, аудіювання, читання тощо.
Отже, досягти повноцінного рівня С1 (Advanced) у Грін Кантрі з нуля можна, приділивши навчанню 750-1050 годин. Для студента, що займається англійською по 6 годин на тиждень — регулярно відвідує заняття, виконує Self Study та споживає англомовний контент, це складатиме 3,5 роки.
Для кращого розуміння додаємо інфографіку, що ілюструє кількість годин, необхідних для опанування мови від нижчого рівня до наступного.
Ми розуміємо, як іноді непросто опанувати нову мову — зрозуміти граматику чи запам’ятати слова. А тому впевнені, що поспішати не варто: забезпечте дитині цікаве та якісне навчання, що приноситиме задоволення — тоді й прогрес не змусить на себе чекати