Традиція обміну подарунками у Новорічні свята надзвичайно давня і має різні варіанти походження. За першою версією, вона походить з Римської Імперії. Ancient romans ще у 500-300 роках до н.е. під час святкування Календ (те саме, що й наш сучасний Новий рік) дарували імператорові, а потім і один одному honey, солодощі, прикраси та золото, які мали приносити багатство та процвітання у новому році. За іншою версією, ми завдячуємо Святому Миколаю, який at night таємно лишав подарунки бідним чемним дітям. Ще одна версія вказує на те, що традиція бере початок від самого народження Ісуса Христа, тому що три царя (або волхви, як їх ще називають) принесли gifts – золото, ладан та миро, щоб привітати та вшанувати немовля. А що казати про різноманітні легенди про Santa Clause, Діда Мороза та Йоулупуккі, кожна з яких містить власне пояснення улюбленої всіма традиції. Проте, незалежно від того, яка з цих версій найправдивіша, факт залишається фактом – на нас усіх чекає presents exchange, і то дуже скоро! Отже, треба терміново купувати-майструвати подарунки. А як зробити це оригінально, цікаво та не витрачаючи купу money, читайте далі.
1. Святкові солодощі. Багато хто любить куховарити, і навіть якщо ви не належите до таких людей, саме час навчитися how to cook. Важко придумати простіший подарунок, ніж домашнє хрустке печиво чи ароматний кекс! Рецептів солодощів дуже багато, потрібно лише обрати, що саме ви хочете готувати (краще за все вибирати на основі інгредієнтів, які у вас є вдома). Було б добре зарання підготувати святкові формочки для печива – подарунок усе-таки різдвяний. Лишається гарно запакувати (докладніше про це у наступному випуску) готові sweets і радувати оточуючих.
Усе, що для цього знадобиться:
1) порожня скляна банка невеликого розміру з кришкою, яка щільно закривається,
2)невеличка пластикова або керамічна статуетка або прикраса,
3) вода або гліцерин (продається в аптеці чи спеціалізованих інтернет- магазинах для натуральної косметики) – з ним іграшка служитиме довше,
4) клей та, за бажанням, прозорий силіконовий герметик,
5) імітація снігу (блискітки, пінопласт, дрібний бісер, подрібнена біла яєчна шкаралупка).
Далі все просто:
- очищуємо кришку та приклеюємо до неї іграшку чи прикрасу. Це основа вашої майбутньої снігової кулі, тому перевірте,

щоб композиція на кришці гарно трималася і вміщалася в банку. Дайте клею висохнути.
- на дно банки засипаємо все, що ви підготували для імітації снігу. Заливаємо водою або гліцерином майже до країв, щоб ще помістилася фігурка на кришці.
- кришку намащуємо по різьбі клеєм або герметиком (можна і без герметика, але так буде надійніше і безпечніше – ніхто не розкрутить іграшку) і щільно закручуємо банку.
- переверніть банку і легенько потрусіть - ваша іграшка готова! Тепер можна насолоджуватися сніговою завірюхою, коли захочеш. За бажанням можна задекорувати кришку банки тканиною, стрічками, блискітками.
3. Фоторамка.
Таким подарунком, особливо придбаним у найближчому підземному переході важко здивувати. Проте якщо мова йде про саморобну photo frame, то це вже зовсім інша річ. Є безліч варіантів, але ж у нас зимові свята, тому і рамка буде зимовою. Технологія і матеріали дуже схожі до попереднього подарунка.
Отже, вам знадобиться: 1)фотокартка, 2)порожня скляна банка невеликого розміру з кришкою, яка щільно закривається, 3) клей, 4)гліцерин або будь-яка олія, бажано світла, 5) новорічні елементи (дощик, гілочка ялинки тощо). А далі приклеюємо фотокартку до банки зсередини та кладемо туди будь-які святкові елементи, які ви підготували. Можна як варіант спочатку приклеїти будь-який зимовий чи новорічний фон. Потім заливаємо все гліцерином чи олією (звичайна вода не підходить, тому що фотографія розкисне) і за бажанням прикрашаємо банку дощиком чи стрічками. Оригінальна рамка готова!
4. Грілка. Здається на перший погляд, що грілка – це якось не романтично та не новорічно? Лише якщо йдеться про звичайну hot bag, а ми робимо лише незвичайні подарунки. І тому наша святкова грілка може використовуватися і гарячою, якщо підігріти її у духовці чи мікрохвильовці , і холодною, якщо покласти її попередньо у морозильну камеру на декілька годин, і кімнатної температури, як іграшку-антистрес. Для наповнення потрібно взяти рисову крупу або не дуже дрібну сіль та, за бажанням, ще щось пахуче (висушену лаванду, наприклад), а також клаптик тканини, залежно від розмірів грілки, яку ви хочете зробити. Для того щоб подарунок був зовсім новорічним, візьміть тканину з відповідним малюнком, або виріжте шаблон у формі ялинки чи сніговика. Ну а далі потрібно використати ваші sewing вміння.
.jpg)
.jpg)
Спочатку зшиваємо тканину навиворіт, лишаючи невелику дірочку, щоб засипати рис чи сіль. Вивертаємо основу на лицьову сторону, засипаємо наповнювач і обережно зашиваємо решту грілки. Чудо-подарунок готовий до використання!
5. Pin-cushion у вигляді тістечка. .jpg)
Незамінний подарунок для тих, хто любить шити-вишивати! І зробити його легко та просто. Потрібно мати: 1)клаптик м’якої тканини, 2) синтепон (за його відсутності можна використати дрібну крупу таку, як манка), 3)форму для маленьких тістечок чи кексів, 4)клей. З тканини потрібно вирізати коло, стягнути його краї ниткою, а всередину покласти щільно синтепон або крупу. Потім зшити краї і приклеїти до формочки. Якщо ви хочете прикрасити подушечку для голок «вишенькою», то зарання пришийте до тканини помпон чи кульку з червоної тканини. Уявіть, як здивується ваша бабуся чи мама, отримавши таке «тістечко»!
6. Крайоли-тістечка. Ви читали статтю на нашому сайті про те, скільки всього можна зробити зі старих воскових олівців? Якщо ні, то обов’язково зробіть це прямо зараз! Одна з ідей, описаних у статті, стане гарним варіантом для подарунку. Візьміть старі воскові олівці і розкладіть їх у формочки для випікання печива чи кексів або у будь-які силіконові формочки. Поставте у духовку чи мікрохвильову на середню температуру і розтопіть олівці. Коли крайоли стануть рідкими, дістаньте та let them cool down. Вашій дитині неодмінно сподобаються такі різнокольорові тістечка, якими ще й малювати можна.
7. Прикраси для волосся з фетру з дзвіночками.
Вироби з фетру дуже легко зробити і вони такі м’які та теплі. Чому б не додати краплю тепла зачісці? Виберіть будь-який шаблон або просто картинку в мережі Інтернет, виріжте з фетру необхідну форму та приклейте до заколки або пришийте до резинки – і прикраса готова. Якщо ж вам хочеться більше святковості – вибирайте новорічні шаблони (ялинка, зірка, гостролист), а до готового виробу пришийте маленькі дзвіночки, які з кожним рухом будуть промовляти «Jingle Bells, Jingle Bells, jingle all the way!” і створювати різдвяний настрій.
8. Светр для кружки.
У холодну пору року всі вдягають теплі светри, закутуються в шарфи – утеплюються, як можуть. А ми вирішили на цьому не зупинятися і пішли далі, і пропонуємо вам зробити светри для … mugs! Напевно у кожного є старий светр чи шарф, який лежить без діла, але його так жаль викинути.
Так от, візьміть цю річ і надайте їй нового життя! Виріжте смужку, яка за розмірами огорнула б чашку, обробіть краї, щоб вони не розсотувалися (можна просто приметати стрічку) і з одного боку пришийте 1-2 гудзики, а з іншого зробіть петельки для них (можна просто зробити необхідну кількість розрізів). Дуже вигідний варіант, тому що з одного светра можна зробити так багато подарунків!
9. Персоналізована скатертина.
Ідеальний варіант для тих, хто хоче зробити подарунок усією родиною і не боїться забруднитися. Вам знадобиться скатертина та гуашеві фарби різних кольорів. Вмочіть долоні у мисочки з фарбами і лишіть свої відбитки на скатертині. До того ж, можна написати свої імена чи побажання. Спробуйте, it’s fun, а головне – ви отримаєте дуже незвичайний подарунок.
10. Підставки під гарячий посуд та чашки.
Такий подарунок є одночасно і корисним, і гарним. Для виготовлення таких placemats та coasters вам знадобляться сторінки з улюблених книжок, фотокартки, власні малюнки тощо. Єдине, що треба зробити, щоб перетворити їх на підставки для посуду – заламінувати. Простий та швидкий спосіб зробити цікавий та практичний подарунок.
11. Розписний посуд.
Зробити такий подарунок оригінальний зможе будь-хто,

хто вміє use a paint-brush. Для цього вам необхідно лише придбати акрилові фарби та бажано білий або однотонний посуд, який ви збираєтеся декорувати. А далі лишається лише пофантазувати! За допомогою пензля нанесіть малюнок чи надпис (це може бути, наприклад, побажання, чи гарний вислів) і дайте фарбі висохнути протягом 24 годин.
Якщо ви не дуже вправні у малюванні, використовуйте шаблони та трафарети, або спочатку нанесіть контур майбутнього узору, а лише потім зафарбовуйте його. Великий плюс такого подарунка у тому, що ви самі підлаштовуєте його під того, кому він призначається. І тільки уявіть, наскільки приємно буде користуватися таким незвичним посудом!
12. Сіль з прянощами.
У кожного в сім’ї або серед друзів є любителі куховарити, а без солі на кухні – нікуди. То чому б не здивувати та не порадувати близьких таким саморобним ароматним набором? Вам знадобляться невеликі баночки, власне salt (бажано крупна морська) та різноманітні сухі трави та спеції (розмарин, шафран, карі, паприка тощо).
Просто змішайте сіль з 2-3 чайними ложками ароматних приправ і розкладіть по баночках. Приклейте на кожну баночку смужку паперу та напишіть на ній, яка саме сіль всередині. І чекайте смачних гостинців у відповідь.
13. Candles.
Щоб створити святковий настрій часто достатньо лише запалити свічку і одразу стає тепло і затишно, тому свічка – один з найкращих новорічних подарунків. Є безліч ідей hand-made свічок. Ви можете обрати простий варіант – задекорувати готову свічку, наприклад , приклеїти навколо свічки палички кориці та обв’язати грубою ниткою чи стрічкою, або складніший варіант – виготовити свічку самостійно.
Для другого варіанту вам знадобиться гарне горнятко, коричневий харчовий баврвник, гелева основа для свічки та гніт (два останніх складових ви можете замовити в спеціалізованих магазинах для рукоділля). І тепер лишається розтопити гелеву основу, додати барвник і залити в чашку, куди попередньо треба покласти гніт. Така свічка прикрасить різдвяний стіл та подарує тепло у негоду.
14. Підсвічник.
Навіть звичайна чайна свічка може виглядати по-святковому, якщо покласти її у гарний підсвічник. А звичайна скляна банка може перетворитися на чудовий підсвічник майже без зусиль! І знову-таки вам вибирати, яким саме чином це зробити. Найлегший варіант – використати їдею светрів для чашки, але в цьому випадку краї треба просто зшити. Інший варіант – розфарбувати банку вітражними або акриловими фарбами і задекорувати дощиком, стрічками, блискітками, мереживом.
15. Ялинкові прикраси з фетру, ґудзиків та паєток.
Ну який же Новий рік без ялинки? А яка ж новорічна ялинка без прикрас? Отже візьміть клаптики фетру або іншої щільної тканини, жменю різноманітних ґудзиків та стрічки або грубу нитку. Виріжте з тканини кола, ялинки, зірки, янголів і т.д. Прикрасьте це все ґудзиками, паєтками та стрічками. І не забудьте пришити петельку з нитки чи стрічки, щоб той щасливчик, який отримає ялинкові ornaments ручної роботи, міг повісити їх на ялинку.
Для тих, хто шукає варіанти cheap and interesting подарунків. Якщо вам хочеться, щоб подарунок запам’ятався, сподобався, був корисним, а враховуючи кількість людей, яких ми хочемо привітати, ще й недорогим, але часу на hand-made ну зовсім немає… Ось декілька ідей для натхнення:
1. Фотоальбом/ фото рамка. Скільки у вас фотографій в комп’ютері чи ноутбуці? Тисяча, дві, три? Чи давно ви їх переглядали? От-от. У наш час цифрових технологій ми починаємо забувати, що таке фотокартка. Не полінуйтеся, виберіть 10-20-30 гарних фото та надрукуйте, ну а альбом чи photo frame допоможуть вам гарно оформити ваш подарунок. Емоцій від такого подарунку буде море!
2. Весела канцелярія. Найкращий варіант, якщо ви хочете поєднати корисне з приємним. Ручки у вигляді тюбиків фарби чи китайських паличок зі шматочком суші, блокноти у формі зірки чи дубового листочка, підставки під олівці чудернацької форми, тримачі нотаток у вигляді дорожніх знаків – це лише маленький перелік того, що пропонують нам спеціалізовані крамнички. Головне – не розгубитися у широкому виборі найрізноманітніших канцелярських штучок!
3. Чайний набір. Як часто нам дарували чашки, або ми самі за браком ідей купували чергове миле горнятко для мами чи для подруги. Чому б не перетворити цю стару ідею на useful & cute подарунок? Наприклад, до тої-таки чашки додати упаковку ароматного заварного чаю та tiny ситечко-заварник у вигляді зірки чи сердечка? У кожному відділі з чаєм на вагу ви точно знайдете гарне ситечко. І тільки уявіть, з яким теплом вас буде згадувати той щасливчик, попиваючи запашний напій у холодний зимовий день.
4. Живі квіти (вазони). Взимку так не вистачає яскравих кольорів та зелені! Чому б не додати трохи барв та весни до зимових буднів? До того ж, такий подарунок буде радувати око довгими роками.
5. Настільна гра. Ну чим ще зайнятися довгими зимовими вечорами, як не грою? Сучасний вибір board-games настільки широкий, що дуже легко підібрати саме те, що потрібно – для будь-якого віку та інтересів. От побачите, грати буде уся родина, незалежно від того, кому призначався подарунок.
Надіюся, що ці ідеї та корисні поради допоможуть вам express your feelings. Натхнення вам!
Залишилося символів: 500