Якщо у дорослої людини в вивченні англійської мови цілком успішно працює така мотивація, як нові кар'єрні перспективи або подорожі, то для дітей такі стимули практично нічого не значать. Дитину мотивує лише щирий інтерес до предмету й позитивні емоції в процесі навчання. Тому батькам важливо розуміти, з чого починають вивчати англійську мову з дітьми досвідчені викладачі та як допомогти малюкам легко й швидко включитися в процес, а головне – не перегоріти.
Перше правило навчання дітей – зробити так, щоб заняття були цікавими, веселими та легкими. Легкими – зовсім не означає нерезультативними. Навчання має бути природним і невимушеним, за правильного підходу дитина навіть і не зрозуміє, що ви намагаєтеся вчити її мови. Пам'ятайте, що дітям протипоказана надмірна «академічність» і тиск із боку вчителя. Не знаєте, з чого почати навчання англійської та як зацікавити дитину? Саме для цього ми підготували п'ять головних порад, дотримуючись яких, ви зробите навчання легким і плідним.
Як зробити уроки англійської цікавими
Уроки англійської перетворяться на улюблене та довгоочікуване дозвілля, якщо батьки візьмуть на озброєння декілька порад, із чого починати вчити англійську мову з дітьми.
Коли та з чого почати навчання дитини англійської?
-
Використовуйте настільні та карткові ігри. Перевага настільних і карткових комплектів – прості слова та легкі правила гри. Діти переважно люблять грати в настільні ігри з фішками і кубиком або в картки з яскравими картинками та нескладними словами. Виберіть цікаву гру англійською – і ваш урок перетвориться на справжнє задоволення для дитини.
-
Зробіть англійську частиною повсякденного спілкування. Включіть спілкування іноземною мовою в щоденне дозвілля вашої родини. Нехай для початку це буде 5-10 хвилин, коли вся сім'я говорить або хоча б чергує слова рідною та іноземною – це буде прекрасним стартом практики. Крім окремо відведеного часу, намагайтеся використовувати англійські слова протягом усього дня. З чого починати навчання англійської дитини в такий спосіб? Наприклад, під час прогулянки згадуйте англомовні назви тварин (cat, crow, butterfly), рослин (tree, rose, grape) або окремих предметів (stone, toy, library).
-
Включайте в процес онлайн-ресурси. Сьогодні в арсеналі того, хто англійську, – величезна кількість всіляких сайтів, додатків і відеоканалів для вивчення мови. У тому числі й дитячих. Це можуть бути ігри, пісні, веселі мультфільми, тести на уважність, караоке англійською і т.д.
-
Обирайте максимально цікаві теми для дитини. З чого почати вчити дитину англійської, якщо вивчення мов її поки що не надто приваблює? Звичайно, з найцікавіших для неї тем. Дитина обожнює собак? Вивчайте назви порід англійською. Постійно возиться з конструктором? Будуйте разом предмети і вчіть їх іноземні назви. Любить казки? Спробуйте подивитися англомовну казкову історію.
- Не захоплюйтеся граматикою. Малюк неправильно побудував речення, не так вимовив слово або вжив не ту форму дієслова? Фахівці радять не акцентувати особливу увагу на невеликих погрішностях, які будуть зустрічатися в мові дитини. Дайте їй час навчитися вільно почуватись і говорити англійською, сміливо висловлювати власні думки та спостереження. Це не означає, що помилки зовсім не потрібно виправляти. Іноді це слід робити, але головне – м'яко та спокійно. Якщо ви постійно будете зупиняти дитину, інтерес до вивчення англійської та віра в свої здібності швидко згаснуть. Діти вчаться через численні повторення, тож будьте терплячими.
Інтерес – перше, з чого починається навчання англійської дитини
Взявши на озброєння наші рекомендації, ви маєте всі шанси стати улюбленим вчителем англійської для дитини. Такі регулярні міні-уроки в ігровій формі зроблять іноземну мову природною частиною життя малюка, а всі слова та граматичні конструкції в невимушеній обстановці засвоюються дітьми в десятки разів швидше й легше.