Навіть найдосвідченіші викладачі продовжують навчатись та шукати нові методики розвитку найкращого в дітях. На що звертати увагу в освіті? Як підвищити залученість дитини до навчання? Які фактори впливають на розвиток особистісних якостей дітей і підлітків в сучасному світі? Як батьки можуть допомогти у процесі навчання? Деякі відповіді на ці запитання можна відшукати переглянувши систему освітніх процесів і технологій соціально-емоційного навчання (social emotional learning — SEL).
Соціальний та емоційний інтелект — це вміння людини сприймати, розпізнавати та управляти емоціями; розуміти наміри, мотивацію та бажання інших людей; приймати відповідальні рішення і розв'язувати практичні завдання. Це здатність відчувати та проявляти співчуття до інших, ставити і досягати позитивні цілі, встановлювати та підтримувати доброзичливі відносини. Ці фактори, як і базові навички, необхідні для успішного традиційного академічного навчання.
Існують різні техніки роботи над соціально-емоційним інтелектом, які розвивають комунікативні, вербальні та когнітивні навички. Згідно з дослідженням CASEL (об'єднання заради академічного, соціального та емоційного навчання), діти які мають розвинений емоційний інтелект домагаються виняткових результатів. До списку технік навчання SEL належить і перегляд відповідних фільмів — заняття, яке люблять діти та дорослі, заняття яке можна проводити і в навчальних класах і вдома у сімейному колі.
Пропонуємо список фільмів, які змусять вас сміятися і плакати, дізнатися більше про людські взаємини, про себе, торкнутися важливих соціальних та емоційних проблем та закласти міцний фундамент для розвитку соціального та емоційного інтелекту.
Доповнюйте самостійно список фільмів, які спонукатимуть дітей замислюватися і обговорювати широке коло соціальних та емоційних питань, і більш важливо, обговорюйте ці питання разом. Гарного перегляду!
Анастасія Томіна, викладач Green Country