Future Continuous (майбутній тривалий час) використовуються для вираження тривалої дії чи процесу, який буде відбуватися у певний момент у майбутньому. Тобто дозволяє розповісти про тривалу природу події та вказати на час, коли ця подія буде в розпалі.
Це не найбільш популярний час як серед викладачів англійської, так і серед студентів. Однак він досить часто використовується нейтівами, тож вивчити його правила потрібно для вільного спілкування англомовному середовищі.
Зміст
1. Випадки вживання та правила Future Continuous
2. Слова-маркери Future Continuous і приклади речень
3. Формула Future Continuous з прикладами
3.1. Стверджувальні речення
3.2. Заперечні речення
3.3. Питальні речення
4. Дієслова стану та Future Continuous
5. Вправа на закріплення Future Continuous
6. FAQ
Правила Future Continuous найчастіше використовуються, коли потрібно розповісти про тривалі дії/ процеси, що займуть певний визначений проміжок часу в майбутньому. Та як і будь-який інший час в англійській мові, формулу Future Continuous можна використовувати й задля вираження інших дій. Саме тому ми детально розглянемо всі можливі випадки використання правил Future Continuous.
Найбільш популярне використання правил Future Continuous — це опис дії/процесу, що буде тривати у конкретний момент у майбутньому. Це правило є аналогічним для всіх трьох часових форм групи Continuous.
At 8 am on Saturday, I will be jogging in the park. — О 8 годині ранку в суботу я буду бігати в парку.
My parents will be renovating our kitchen tomorrow at 6 pm. — Завтра о 6 вечора мої батьки робитимуть ремонт на кухні.
Тут замість точного часу для визначення певного моменту в майбутньому ми маємо більш коротку одномоментну дію в Present Simple (для цієї короткої дії неможливо використати Future Simple), яка перериває більш тривалу дію у Future Continuous.
I will be studying when you call me tonight. — Я буду навчатися, коли ти зателефонуєш мені сьогодні ввечері.
They will be having dinner when the guests arrive. — Вони будуть обідати, коли прийдуть гості.
Правила та формулу Future Continuous також можна використати, коли ми говоримо про процес, що відбуватиметься увесь вказаний проміжок часу. Майбутній тривалий час акцентує увагу саме на тривалості дії.
For the next few weeks, she will be attending intensive language classes. — Наступні кілька тижнів вона буде відвідувати інтенсивні уроки з вивчення мови.
I will be cleaning my house all day tomorrow. — Я буду прибирати вдома завтра весь день.
Говорячи про два процеси, що будуть відбуватися simultaneously (одночасно), ми знову ж таки використаємо правила й формулу Future Continuous. У таких реченнях можна вказувати конкретний момент цих подій, однак це не обов’язково.
While I'll be working on the presentation, my classmate will be preparing a description of the project. — Поки я працюватиму над презентацією, мій однокласник готуватиме опис проєкту.
Tomorrow at noon, my mom will be cooking lunch, and I will be setting the table. — Завтра о 12 годині моя мама готуватиме обід, а я накриватиму на стіл.
Future Continuous застосовується, якщо йдеться про особисті плани, які будуть реалізовані найближчим часом. Проте коли йдеться про заплановану дію з вже узгодженим планом, яку неможливо скасувати чи змінити, краще використовувати Present Continuous у значенні arrangement (домовленості).
This time next week I will be skiing in the Carpathian Mountains. — У цей час наступного тижня я буду кататись на лижах в Карпатських горах.
Next year she will be studying at university. — Наступного року вона буде вчитися в університеті.
Як же визначити той самий проміжок часу, коли потрібно вживати Future Continuous? Тут на допомогу приходять слова-маркери Future Continuous, які підказують, що потрібно вжити саме цей майбутній час:
At this time tomorrow, we will be celebrating his birthday. — У цей час завтра ми будемо святкувати його день народження.
Olena will be studying for her exams. In the meantime, we will be organizing a surprise celebration for her birthday. — Олена буде готуватися до іспитів. Тим часом ми організуємо для неї сюрприз на день народження.
She'll be attending a cooking class from 7 to 8 pm next Sunday. — Наступного неділі вона відвідуватиме кулінарне заняття з 7 до 8 вечора.
За правилами, формула побудови Future Continuous виглядає так: після будь-якого підмета потрібно додати допоміжне дієслово will і першу форму дієслова be, а головне дієслово вжити у першій формі з закінченням -ing. Розглянемо на прикладах, як ця формула змінюється відповідно до типу речень.
Звичайне розповідне речення будується так, як ми описали в абзаці вище. Отже, загальна формула Future Continuous:
Subject + will + be + Ving
At midnight on New Year's Eve, we will be making wishes. — Опівночі в новорічну ніч ми будемо загадувати бажання.
Структура заперечного речення, за правилами Future Continuous, повторює стверджувальне, лише з однією відмінністю — після допоміжного дієслова will необхідно додати заперечну частку not.
Subject + will not (won’t) be + Ving
He won’t be traveling to Japan with family next week. — Наступного тижня він не поїде з родиною до Японії.
На перше місце виноситься допоміжне дієслово (або питальне слово: what, who, when, etc.), після нього йде підмет, перша форма дієслова be, а потім — головне дієслово із закінченням -ing.
Will + subject + be + Ving?
Will you be working on your homework this time next week? — Ти працюватимеш над домашнім завданням у цей час наступного тижня?
What will you be doing at 7 pm tomorrow? — Що ти робитимеш о 7 годині вечора завтра?
Важливо, що в питальному реченні майбутнього тривалого часу допоміжні дієслова will та be розриваються підметом.
Правильно |
Неправильно |
Will you be dancing tomorrow at 7 pm? |
|
Ти будеш танцювати завтра о 7 вечора? |
Слід завжди памʼятати про список дієслів, що не можна використовувати у всіх часах групи Continuous. Ідеться про state verbs — дієслова стану. Якщо їх необхідно вжити в реченні, то воно будуватиметься за правилами групи Simple або Perfect.
Senses and perception |
|
to feel to hear to see to smell to taste |
відчувати чути бачити нюхати куштувати |
Opinion |
|
to assume to believe to consider to doubt to feel (= to think) to find (= to consider) to think |
припускати вірити вважати сумніватись відчувати (= мати думку) вважати думати |
Emotions and desires |
|
to envy to fear to dislike to hate to hope to like to love to prefer to regret to want to wish |
заздрити боятись не подобатись ненавидіти сподіватись подобатись любити надавати перевагу шкодувати хотіти бажати |
Mental states |
|
to forget to imagine to know to mean to notice to recognize to remember to understand |
забувати уявляти знати значити помічати впізнавати памʼятати розуміти |
Measurement |
|
to contain to cost to measure to weigh |
містити вартувати/коштувати міряти важити |
Possession |
|
to have (= to possess) to belong |
володіти/мати щось належати комусь |
Деякі дієслова з цього списку можуть бути як статичними, так і динамічними. Наприклад:
I will be having a breakfast with my besties tomorrow at 9 am. — Завтра о 9 ранку я снідатиму зі своїми найкращими друзями.
I will have already had a car by the age of 65. — Я вже матиму машину до 65 років.
То як же зрозуміти цю різницю? Коли йдеться про активну дію (to have a breakfast — снідати), слово вважається динамічним і може вживатись у часах групи Continuous. Коли ж мається на увазі щось статичне (to have a car — мати машину), дієслово відноситься до групи state verbs.
Для практики рекомендуємо вигадувати власні жартівливі або навіть безглузді приклади речень у Future Continuous, використовуючи маркери часу та формулу: чим більше, тим краще! А зараз виправте помилки в реченнях, якщо вони є (щоб побачити підказку, натисніть на відповідне речення).
Next week, she will be studying for her exams.
correct
They will be traveling to Japan for a business meeting next month.
In a few days, he will be starting a new project at work.
What will you be doing at 10 AM next Sunday?
1. Для чого використовується час Future Continuous?
Згідно з правилами, Future Continuous використовується для опису дій або подій, які будуть відбуватися в певний момент у майбутньому. Цей час підкреслює тривалість або безперервний характер дії.
2. Як утворюється час Future Continuous?
Subject (підмет) + will + be + Ving (дієслово з закінченням -ing)
3. Які поширені маркери Future Continuous?
Типові слова-маркери часу включають:
4. Чи можна використовувати дієслова стану у Future Continuous?
Ні, дієслова стану (такі як to know, to belong, to possess, to love) зазвичай не використовуються у часах Continuous, включаючи Future Continuous. Для них слід використовувати Future Simple.