Марія Кардашова

керівник Харківської філії мережі шкіл англійської мови для дітей Грін Кантрі,  викладач мережі шкіл англійської для дорослих Грін Форест ділиться своїми ідеями та досвідом щодо залучення іноземців у навчальний процес, мету таких експериментів та результати. 

 

Окрім навчання на курсах батьки часто звертаються із запитаннями щодо розмовних клубів з іноземцями. Дявайте розберемося що це, для кого, хто викладає такі курси, що пропонує Грін Кантрі і відповімо на поширенні батьківські питання.

Марія:

"Метою таких клубів є не вивчення нового матеріалу, а активізація знань, якими діти вже володіють. Участь у таких клубах має більше емоційний, аніж навчальний характер. Тобто діти багато граються, веселяться, комунікують, але не вивчають граматики опрацбовують мінімум нової лексики. Такі заняття зазвичай є досить шумними, але нам важливо, щоб діти не соромилися вигукувати, запитувати, спілкуватися.

Важливо памятати, що такі заняття можуть бути лише доповненням до базових курсів вивчення англійської і тоді, в комплексі, дадуть бажаний результат."

 

Щоб надати дітям можливість спілкуватися з іноземцями у Грін Кантрі функціонують спеціалізовані розмовні клуби Speaking Clubs для дітей 5-8 та 9-12 років та Teens' Speaking Clubs для підлітків 11-13 та 14-17 років.

     

 

5-8 та 9-12 років

     

12-17 років

тривалість 60хв
690 грн\курс = 12 занять
групи 5-10 дітей
     
тривалість 90хв
1050 грн\курс = 12 занять
групи 5-10 дітей
 

Це розмовні ігрові заняття, кожне з яких має окрему тему, напр. "Fruit (фрукти)" чи "Jobs (професії)".

     

Це комунікативний мовний клуб для підлітків, що базується на життєвих ситуаціях. 

 

До кожного курсу розроблені авторські навчальні матеріали, а для підліткового курсу додатково використовуються подкасти, розроблені нашою мережею enpodcast.com

 

Часто батьки звертаються до нас із запитаннями. Відповімо на найпоширеніші із них:

 

Які іноземці працюють і чи мають вони педагогічну освіту? 

Знайти в Україні британця з педагогічною освітою, який готовий викладати англійську за 10 євро\год це з області фантастики. Інколи щастить натрапити на американця. Дуже рідко на білошкірого американця...

Тому в Україні, зокрема у Грін Кантрі працюють зазвичай іноземці з країн, у яких англійська є державною мовою, які приїжджають в Україну для навчання у медичних, політехнічних чи інших вузах і, як правило, не  мають педагогічної освіти.

 

Для Грін Кантрі іноземців підбирає методист за такими критеріями:

- цікава людина: інтереси, життєві погляди, плани, 
- зрозуміла англійська: без надто виражених діалектів, 
- досвід рообти із дітьми: зазвичай це різноманітні волонтерсь організації
- зацікавленість у роботі з дітьми, оптимізм
 
Іноземці, які стають викладачами Грін Кантрі проходять тренінг про методики роботи із дітьми, надсилають методисту плани занять, підбирають наочні матеріали.

 

З якого віку можна починати займатися з іноземцями? 

Марія: 

"На це питання відповідь може дати кожен із батьків стосовно своєї дитини: якщо дитина вивчає англійську хоча б кілька місяців, не боїться відчуття коли вона нічого не розуміє, має бажання подивитися на іноземця - варто спробувати такі заняття!"

 

Рекомендації батькам: 

1. не змушуйте дитину іти на заняття, якщо вона не хоче (знайдіть аргументи, щоб дитина відвідала 1-2 заняття, але якщо вона продовжує впиратися - зробіть паузу!)

2. не запитуйте щоразу ЧОМУ дитина не розмовляла, а сиділа мовчки (деяким дітям потрібно до 6-ти місяців повного занурення, щоб вони наважилися заговорити. Все залежить від кожної дитини і це для неї великий крок.)

 

 

Дізнатись розклад занять та детальніше про Speaking з іноземцем можна тут.

Дата публікації: 23 вересня 2015