Speaking Club: для чого він і коли розпочинати

 

 

Марія Кардашова

керівник Харківської філії мережі шкіл англійської мови для дітей Грін Кантрі,  викладач мережі шкіл англійської для дорослих Грін Форест ділиться своїми ідеями та досвідом щодо залучення іноземців у навчальний процес, мету таких експериментів та результати. 

 

Окрім навчання на курсах батьки часто звертаються із запитаннями щодо розмовних клубів з іноземцями. Дявайте розберемося що це, для кого, хто викладає такі курси, що пропонує Грін Кантрі і відповімо на поширенні батьківські питання.

Марія:

"Метою таких клубів є не вивчення нового матеріалу, а активізація знань, якими діти вже володіють. Участь у таких клубах має більше емоційний, аніж навчальний характер. Тобто діти багато граються, веселяться, комунікують, але не вивчають граматики опрацбовують мінімум нової лексики. Такі заняття зазвичай є досить шумними, але нам важливо, щоб діти не соромилися вигукувати, запитувати, спілкуватися.

Важливо памятати, що такі заняття можуть бути лише доповненням до базових курсів вивчення англійської і тоді, в комплексі, дадуть бажаний результат."

Speaking Club: для чого він і коли розпочинати, 2

 

Щоб надати дітям можливість спілкуватися з іноземцями у Грін Кантрі функціонують спеціалізовані розмовні клуби Speaking Clubs для дітей 5-8 та 9-12 років та Teens' Speaking Clubs для підлітків 11-13 та 14-17 років.

Speaking Club: для чого він і коли розпочинати, 3

     

Speaking Club: для чого він і коли розпочинати, 4

 

5-8 та 9-12 років

     

12-17 років

тривалість 60хв
690 грн\курс = 12 занять
групи 5-10 дітей
     
тривалість 90хв
1050 грн\курс = 12 занять
групи 5-10 дітей
 

Це розмовні ігрові заняття, кожне з яких має окрему тему, напр. "Fruit (фрукти)" чи "Jobs (професії)".

     

Це комунікативний мовний клуб для підлітків, що базується на життєвих ситуаціях. 

 

До кожного курсу розроблені авторські навчальні матеріали, а для підліткового курсу додатково використовуються подкасти, розроблені нашою мережею enpodcast.com

 

Часто батьки звертаються до нас із запитаннями. Відповімо на найпоширеніші із них:

 

Які іноземці працюють і чи мають вони педагогічну освіту? 

Знайти в Україні британця з педагогічною освітою, який готовий викладати англійську за 10 євро\год це з області фантастики. Інколи щастить натрапити на американця. Дуже рідко на білошкірого американця...

Speaking Club: для чого він і коли розпочинати, 5

Тому в Україні, зокрема у Грін Кантрі працюють зазвичай іноземці з країн, у яких англійська є державною мовою, які приїжджають в Україну для навчання у медичних, політехнічних чи інших вузах і, як правило, не  мають педагогічної освіти.

 

Для Грін Кантрі іноземців підбирає методист за такими критеріями:

- цікава людина: інтереси, життєві погляди, плани, 
- зрозуміла англійська: без надто виражених діалектів, 
- досвід рообти із дітьми: зазвичай це різноманітні волонтерсь організації
- зацікавленість у роботі з дітьми, оптимізм
 
Іноземці, які стають викладачами Грін Кантрі проходять тренінг про методики роботи із дітьми, надсилають методисту плани занять, підбирають наочні матеріали.

 

З якого віку можна починати займатися з іноземцями? 

Марія: 

"На це питання відповідь може дати кожен із батьків стосовно своєї дитини: якщо дитина вивчає англійську хоча б кілька місяців, не боїться відчуття коли вона нічого не розуміє, має бажання подивитися на іноземця - варто спробувати такі заняття!"

 

Рекомендації батькам: 

1. не змушуйте дитину іти на заняття, якщо вона не хоче (знайдіть аргументи, щоб дитина відвідала 1-2 заняття, але якщо вона продовжує впиратися - зробіть паузу!)

2. не запитуйте щоразу ЧОМУ дитина не розмовляла, а сиділа мовчки (деяким дітям потрібно до 6-ти місяців повного занурення, щоб вони наважилися заговорити. Все залежить від кожної дитини і це для неї великий крок.)

 

Speaking Club: для чого він і коли розпочинати, 6

 

Дізнатись розклад занять та детальніше про Speaking з іноземцем можна тут.

Дата публікації: 23 вересня 2015