Помилка багатьох батьків – намагатися з самого дитинства через «не хочу» змусити дитину вивчити англійську мову швидкими темпами. Сидіти за підручником по кілька годин на день – погана ідея. Ми вже розповідали, як ефективно організувати процес навчання англійської для дітей, а зараз давайте розберемо, із чого ж починати вчити іноземну мову з дітьми.

 

Англійська для дітей – з чого почати і в якому віці
Вивчайте англійську з дітьми захопливо, щоб їм було цікаво

Англійська для дітей: з чого почати?

Англійську для дітей починати вчити варто з цікавих активностей. Вивчайте напам'ять кумедні віршики, грайте і дивіться улюблені мультфільми або фільми в оригіналі. Згадайте, як ви вчили говорити, писати і читати дитину рідною мовою. Побудуйте процес максимально цікаво, щоб дитина захопилася й сама хотіла знати більше. Звичайно, все залежить від віку дитини і її захоплень.

  • Як вивчати англійську з дошкільнятами?

Маленькі діти легко все засвоюють і не потребують серйозної мотивації. З ними легко вчити слова, будувати невеликі речення. Діти не вчать рідну мову за правилами граматики, той же принцип застосовується й до іноземної. Грайте з ними в ігри, показуйте цікаві відео англійською та читайте разом книги. Це можуть бути як книги з невеликим текстом або віршами, так і аналоги абетки. Обирайте книги, які можуть зацікавити вашого малюка.

  • Як вивчати англійську зі школярами?

Починати вчити англійську з дітьми старшого віку важче. Важливо не нашкодити. Якщо ви не впевнені в своїх силах, одразу віддайте дитину на хороші мовні курси. На заняттях викладачі підберуть цікаві методики й поставлять правильну мову. У невеликих групах діти навчаться комунікувати між собою і зможуть використовувати англійську мову в реальних життєвих ситуаціях.

Підготуватися до іспитів і вступу до іноземних вишів буде легше, якщо починати вчити англійську з молодших класів, тоді акцент потрібно буде зробити тільки на структурі завдань і тестів, а хороший фундамент буде закладено.

Для початку вивчення англійської мовну школу варто обирати ретельно, звертаючи увагу на деталі. Дізнайтеся про методики, викладачів, матеріали, за якими навчаються діти. Підберіть зручне місце або онлайн-формат і час занять, щоб дитина не втомлювалася.

 

Англійська для дітей – з чого почати і в якому віці - 2

Як навчитися читати англійською для дітей?

У мережі можна знайти безліч матеріалів для дітей, щоб навчити читати їх англійською. Почніть традиційно – з алфавіту. На YouTube багато інтерпретацій дитячої пісеньки ABC-song. Спробуйте співати разом.

Залежно від віку дитини можете купувати адаптовані книги. Для найменшеньких оберіть абетку і дійте тими ж методами, що і з рідною мовою. Багато практикуйтеся, читайте разом вголос, пишіть, грайте в «скрабл» або інші лексичні ігри, промовляючи нові слова.

 

Олена Задворна

 

Дата публікації: 19 травня 2021